| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII -a si miercuri este evaluarea la matematica. Pentru partea de geometrie nu stiti ce poliedre ar trebui sa invat? (ma refer la formulele de calcul) In timpul scolii profesoara nu a fost foarte explicita si nu ne-a zis ce sa invatam. Multumesc happy Fundita pentru cel mai clar raspuns happy

1 răspuns:
| Raluca_3430 a răspuns:

Eu iti recomand sa recapitulezi toate formulele de geometrie din clasele 6, 7 si 8 si sa le aplici in probleme. La evaluare iti va cere si anumite teoreme din clasele 6 si 7 asa ca iti recomand sa te apuci de invatat. Iti urez succes.