| Elitulii a întrebat:

Buna,sunt inca nehotarata in legatura cu alegerea profilului de liceu (am uitat sa mentionez ca sunt clasa a 8-a), eu optez mai mult catre filologie dar si catre mate-info si nu stiu ce sa fac.Astept sfaturi si de asemenea daca stiti ce aproximativ toate materiile care sunt pt. cele 2 profiluri.

Răspuns Câştigător
| Aberdeen a răspuns:

Mai degrabă mate-info, vei avea mai multe oportunități după terminarea liceului. La filologie se vizează următoarele materii: româna, istoria, latina și limbile străine, și la mate-info: matematica, fizica, informatica, chimia.
Ce zici?

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Recomand mate-info.

| HaSClau a răspuns:

Eu sunt pe profilul de mate-info, ti-l sugerez daca esti buna la matematica, daca te pricepi sa lucrezi pe calculator. Daca ai noroc sa dai peste niste profi de nota 10 ar fi perfect big grin, eu nu am avut norocul asta sad. Succes!