| marripucca_4006 a întrebat:

Sunt maria, am aproape14 ani si nu stiu daca un baiat ma place, cand lau intrebat amicele mele a spus ca da, ba chir mi-a spus el nu stiu daca a glumit... odata mi-a luat mana sia tinuto pentru un lung timp in mana lui pana cand am luat-o eu,(eu stau in banca cu el deoarece nea mutat dirigintele) zice ca si la anul vrea sa stea cu mine.ma e o chhestie suntem prieteni foarte buni eu, el si inca un baiat, daca il intrebare daca ma place sa nu afecteze prietenia noastra nu stiu ce sa fac! help me! plzzzz. a da si odata neam pupat pe buze dintr-o provocare, dara cand a mai primit o provocare sapupe o alta fata nu a acceptat.va multumesc

3 răspunsuri:
| DeCe a răspuns:

Pai draga mea, tipul asta te cam place si tu stai si astepti sa se intample o minune. E clar, ii place de tine dar probabil ii este teama sa faca primul pas.Fa-l tu, saruta-l cand prinzi ocazia si de acolo o sa plece totul.Fi tupeista, n-ai nimic de pierdut.

| Sarahh a răspuns:

Deci:
-te priveste intens
-este mereu in preajma ta
-se fastaceste cand vorbeste cu tine
-zambeste si rade mult(uneori fara sa isi dea seama)

astea sunt cateva, la unii baietii coincid la altii nu...de aceea trebuie sa ne dai situatia exacta, sa stim ce sa-ti spunem
love struck. Baietii, de regula, sunt cam blegilaughing. Sunt usor de "citit":incearca sa se dea "mari" cind esti in apropiere, o fac pe desteptii si cauta sa iti zimbeasca tot timpul.Cu toate acestea, asteapta sa faci tu primul pas si daca iti place de un baiat, e bine sa ai tu initiativa... Funda?

| speechless070 a răspuns:

E clar ca te place. Adica eu nu as strange mana cuiva asa din senin si sarutul... uuuu. Dar nu trebuie sa il intrebi direct daca te place sau nu. Bate si tu apropoul de genul: cum neam intelege oare daca am fi impreuna si din astea asa poate iti spune el...a si dap chiar te place