| Adriana299 a întrebat:

Sunt noua pe aici. Vroiam sa va spun ca de un timp ma pasioneaza paranormalul, mereu caut tot felul de site'uri, bloguri care vorbesc despre asta. Am dat de un blog al unei fete care povesteste lucruri din viata ei, dar nu sunt sigura ca sunt reale. As vrea sa va faceti timp 5-10 minute sa ii citit blogul si dupa aceea sa va dati cu parerea, credeti ca este real? http://aboutghosts.blogspot.com/. Astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Kitty3D a răspuns:

Hmm.Unele chestii pot fi adevarate sau doar povestiri din batrani cel putin povestea aceea cu casa care era pentru o mireasa si cu violul pot fi considerate povestiri care au fost spuse de parinti doar pentru a nu se apropia de aceea casa fiind veche si parasita putea oricand sa se prabuseasca peste ei happy.
Despre povestea ca vedea ceva in spatele sobei putea fi doar imaginatia ei si eu ma speriam deseori seara singura stand pe intuneric in pat si mai vb la telefon cu o prietena sau incercand sa adorm din cauza orei tarzii si/sau oboselii mintea iti joaca feste un simplu scaun in intuneric poate sa ti se para a fi un montru ca sa zic asa tongue.
Despre povestea cu livada cu pruni daca nu se putea ocupa de ea iti dai seama ca nu dadea prune nu?
Totusi sunt formulate intr-un asa fel sa te faca sa crezi ca sunt chiar adevarate. Si pe mine ma pasioneaza paranormalul [dar nu am gasit nimic concret care sa ma faca sa cred 100% ]si telechinezie. Sper ca te-am ajutat. Funda? xoxo :*:*.

3 răspunsuri:
| Mayyyyyy a răspuns:

Buna,draga mea! nu stiu ce sa spun! dar as cred eu(parerea mea) de ce?
Pentru ca mie de vreo 3 luni de zile mi se intampla tot felul dde chestii! cum ar fi:visez chestii si urmatoarele zile aceste intamplari se intampla! imi imaginez ceva si apoi se adeveresc! este ciudat dar nu mint! nu uita niciodata sa nu judesci o carte doar dupa coperta! gandeste la ce a scris fata aceea si judeca si spune ce parere ai! succes!

| CandyHearts a răspuns:

Mai nu stiu daca e adevarat dar daca stau si ma gandesc si mie mi s-au intamplat unele lucruri ciudate spre exemplu intr-o zi in pauza la scoala am spus in gluma ca ma va asculta la chimie fara sa stiu si chiar s-a intamplat, apoi i-am spus intr-o zi la fratele meu ca cineva il va suna la ora 12 si chiar l-a sunat(nu glumesc)apoi mi se pare ca unele lucruri pe care le visez mi se intampla si in realitate...nu fac misto de voi si nici nebuna nu suntlaughingstati linistiti

| Zoxxx a răspuns:

Orice este posibil. si pe mine ma pasioneaza paranormalul si tot ce este legat de acest lucru.