| annita2009 a întrebat:

sunt noua pe TPU...Am 12 ani, si incerc sa citesc cartea Mirona de Cella Serghi...Am inteles tot ceea ce transmite, si sunt minunata de frumusetea cartii, insa nu inteleg, Mirona si Cella Serghi sunt aceeasi persoana? Dintr-un pasaj ce zicea "recitesc capitolul Fana si nu inteleg de ce nu am scris si despre...", eu am inteles ca Mirona este autoarea cartii... Cella Srghi este un pseudonim al Mironei? Va rog, cine poate sa imi explice si mie!

Răspuns Câştigător
| Munchkin a răspuns:

Mirona este personajul principal al cărţii, Cella Serghi povesteşte la persoana I. Cella a scris cartea ca pe un fel de "jurnal" al Mironei, în care Mirona işi povesteşte viaţa. Mirona este doar un personaj imaginar, la fel ca povestea.

7 răspunsuri:
| Casiana a răspuns:

AAAAA.....multumesc mult Ayrwen!

| Casiana a răspuns:

Am zis ca iti multumesc deoarece trebuie sa recunosc, aveam aceiasi nelamurire ca si Annita!

| Casiana a răspuns:

Ayrwen eu in locul Anntei chiar ti-as da o fundita, Annita ce mai astepti?

| yoannah a răspuns:

Annita acum ar fi frumos din partea ta sa-i dai lui ayrwen o funditawinking

| Munchkin a răspuns:

Cu plăcere, annita & casiana! ^_^

| Munchkin a răspuns:

laughing Nu era nevoie, dar mersi oricum.hee hee

| kitty10 a răspuns:

Buna! Vreau sa-ti spun ca am citit si eu Cartea Mironei de Cella Serghi si mi-a placut foarte mult. Cella mai are o carte foarte interesanta Panza de paianjen.Sa o citesti pentru ca este foarte frumoasa