| arianaterzi a întrebat:

sunt noua pe TPU si as dori niste statusuri frumoaseee... dar ceva mai "mature".

Răspuns Câştigător
| patricia1999 a răspuns:

Sper sa iti placa aceste citate :

Daca nu ar exista cainii, probabil ca unii dintre noi ar iesi deloc la plimbare

Saracul doreste mai mult, zgarcitul vrea tot.

Este mai bine sa fi frumos decat sa fi bun, dar e mai bine sa bun decat sa fi urat.

Cea mai mare frumusete este cea invizibila pentru ochi, dar vizibila pentru inima.

Familia reprezinta raiul intr-o lume nemiloasa.

Bunul simt va deschide usile pe care nici cea mai buna educatie nu le poate deschide.

A citi fara sa gandesti e ca si cum ai manca fara sa digeri.

Dificultatea nu e in a gasi un prieten pentru care sa mori, ci de a gasi un prieten pentru care merita sa mori.

scoate prietenia din viata e ca si cum am scoate soarele din lume.

Femeile spera ca barbatii se vor schimba dupa casatorie; barbatii spera ca femeile vor ramane la fel dupa casatorie.

Femeilor le plac barbatii tacuti pentru ca au impresia ca le asculta.

Lumea face loc persoanei care știe exact unde merge.

Din când în când este bine să te opreşti din urmarirea fericirii si să te multumeşti să fi fericit.

Omul este singurul animal care refuză să fie ceea ce este.

Căsătoria: dacă găseşti o soţie bună eşti fericit, dacă dai peste una rea devii filozof.

Nu supraviețuiesc speciile cele mai puternice, nici cele mai inteligente, ci cele mai ușor adaptabile

Copilăria este inima tuturor vârstelor.

Amintirea e o seră a fericirilor trecute.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasati`ma sa fac si bune si rele, dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.
Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.
Ca orice copil exista momente in care nu intelegi ce se petrece.
Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale.
Cand cuvintele esueaza, Muzica vorbeste.
Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?
[♥]Am capul printre norì, dar de aici este o panorama superbaaaa. [♥]
Hai sa refuzam Orice rol pe scena rcegretelOr!
Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat, dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat.
Nu am nevoie de prieteni falsi, detest sa tin langa mine numai oameni lasi!
º " Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc? De ce imi spun cum sa traiesc?
Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si minte numai tu poti vedea dincolo de cuvinte.
Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor. S`au pacalit singuri!
Ador ca in zilele cu soare să strâng razele de soare într-un borcan și în zilele ploioase să le arunc în jarul meu.
Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!:X
Nu ma crezi in stare? Nici o problema nu ma cred nici eu, dar fereste. te de ziua in care am sa prind tupeu.
Am un suflet de copil care nu vrea sa creasca, mi. e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proastă.
De cate ori vad visele cum se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!
Incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti, incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna.
Mi`e dor de inocenta ce caracterizeaza orice copil. Cand facem cate o prostie scapam intotdeauna subtil.
Nu mi-am atribuit un rol care sa le placa.Mereu cand am fost trista am zis ca o sa treaca!
Viata este ca o ora de matematica in care inmultesti si scazi, imparti si aduni, iar la un moment dat iti dai seama ca ai gresit si ai vrea s-o iei de la inceput dar s-a sunat.
Am un prietena pe care ma pot baza.Caci stiu ca daca voi cadea el imi va tine perna. El e langa mine atunci cand problemele sunt multe.Si tot el e singurul care are rabdare sa ma asculte.
Tocmai de aia se schimba foaia.De unde atata optimism? Nuu sti ca dup' soare vine si ploaia? Si s'anunta potop si nu.ncerci sa schimbi umbrela.
Sunt foarte fericita.Nu'mi deranjati fericirea.; d
Am avut o noapte ALBA! Sper sa nu am o zi NEAGRA!
Don’t interrupt me when i’m talking to myself!(nu ma intrerupe cand vorbesc cu mine insumi).
Dream as if you live forever and live as if you die today [Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna si traieste ca si cum ai muri azi].
Playing taken away. But you never drown.(Te lasi dusa de val. Dar niciodata nu te ineci).
Happy anywhere anytime.(-Fericita oriunde, Oricand.)
I hate finishing a good book. It’s like saying goodbye to a very dear friend.(urasc sfirsitul unei carti bune. e ca si cum ai spune la revedere unui bun prieten).
Dear Love, where are you?(draga iubire unde esti?).
The world is painted in black and white[lumea e pictata in negru si alb].
"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"
"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"
"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"
"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
Sick of crying. tired of trying. Yes! I`m smiling! But inside I`m dying...(M-am saturat sa plang. M-am saturat sa incerc. Da! Zambesc! Dar inauntru mor.)
Nimanui nu-i pasa nimeni n-a gresit, nimeni nu vede ca nu sunt atat de puternica, de fiecare data sper ca visez, te ating, dar tu nu simti, strig la tine, dar tu nu auzi!
Sa stii ca nu-mi lipsesti. Imi lipseste doar cel care credeam ca esti.
Ingerii din cer te-au chemat la judecata pentru ca mi-ai furat inima, mi-ai invadat gandurile, mi-ai furat visele si mi-ai deturnat tot sensul vietii. Sentinta este o viata intreaga alaturi de mine. Cum ai vrea sa pledezi, vinovat sau nevinovat?
For every 60 seconds. you stay angry, you lose a minute of the beautiful life that nobody can give you back... so you learn to be happy and smile
E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie e greu sa suferi si nimeni sa nu stie...
Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva sper ca esti bine.
8 litere, 2 cuvinte, 1 singur inteles – Te Iubesc!
- Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unui baiat dragut ma inveseleste. Vrei sa imi zambesti?
Dragostea mea pentru tine este mai mare decat oceanul si mai intensa decat soarele.
Ce sa scriu?! Nu incap decat 160 de caractere. oare de cate ori pot scrie TE IUBESC?
Gandul imi zboara de fiecare data la tine si am impresia mereu ca esti langa mine, alaturi de inima mea si de aceea dragostea ta ma face sa uit de distanta ce ne desparte. De aici de departe iti trimit un sarut dulce si suav care sa te faca sa uiti ca nu putem fi impreuna in fiecare zi.
Prietenii sunt ca ciocolata. Nu te mai saturi de ei.
- O prietenie incepe cu un zambet, traieste printr-o lacrima si se termina cu un sarut.
Vreau sa stii ca n`am sa renunt! Orice ar fi, te iubesc prea mult!
Stii ca nu poti sa pacalesti pe nimeni, dar in fine. sunt ca si Smiley, official imi merge bine!
Fiecare zi e specialaa. Oricum e plin de atractii. Iar daca nu vi tu, nu-i nimic! Vin altii.
Deschide ochii! Timpul trece. Nu mai visa frumos ca realitatea`i rece!
Trebuie sa pui in lada vechea masca trista si sa uiti de cheie.
Si vrei sa ma schimbi? Patetic. Schimba`te tu primul. Nu uita ca tu esti doar un personaj, eu fac tot filmul!
»" IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul "
Spui punct`. Dar nu se termină niciodată! Pentru că te atrage ca nici o alta fată.
M'ai atras cum ai stiut numai tu si'am ramas doar a ta cu sufletul. M'ai atras cum nu a facut'o altcineva si de atunci locul tau e in inima mea.
Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine!
O singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte... 1000 de ganduri in 2 cuvinte: TE IUBESC
Nu conteaza distanta, cat conteaza ce simtim!
Ce simt pentru tine nu am simtit niciodata. E un sentiment ce a inceput sa`mi placa!
N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-as fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti!
Ce frumoasa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat! Ce frumoasa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarat! "
Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire.:*
Un ideal ireal, eram nimic pan-acum ceva vreme. Cu tine tot ce-i ireal am uitat ce vrea sa-nsemne.
Dac-ar fi ceva pe lume pentru care as muri nu as sta deloc pe ganduri stiu ca ochii tai ar fi. Ochii tai ii confund mereu cu marea, ma inec in ei.
Privirea, glasul, atingerea ta. Vor fi etern in inima mea, aici le pastrez, le rasfoiesc zi de zi, ca pe o carte cu titlul "Am fost si Vom fi''
Vreau ce'i al meu sa fie doar al meu. Sa nu iubeasca nimeni ce iubesc eu`!
Îți aud inima cum bate. te imbrațiășez chiar de ești departe.
Dragostea mea pentru tine este ca un cer senin dupa o dimineata innorata, ca roua in zori de zi, ca razele soarelui de primavara, ca florile din luna mai; vocea ta imi aduce bucurie in suflet si gindul la tine liniste. Te iubesc!
Fetele rele obtin ce vor, fetele bune nu pierd nimic.
~ * Mereu aud : " Cine? Asta Mica? " * ~
~ * Dar ai uitat ceva : Asta mica te-a facut s`o iubesti asa cum e ea [ MiKa ] *
…->…Acum cand te iubesc nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!
…->…Te voi iubi la nesfarsit! Nu-ti voi jura dar…ITI PROMIT!
…->…Eu sunt aici, tu esti acolo, Unul dintre noi nu se afla unde trebuie.
…->… Daca as fi o pisicuta as iubi un motanel dar asa sunt o fetita si iubesc un baietel… "
Să-ți spun un secret:Te iubesc :Xlove strucklove struck
Baby hai sa ne iubim, si fim protagonisti in propriul nostru film.
Numai tu poti atinge cerul, numai tu-mi poti aduce curcubeul fara tine nu pot sa treiesc:Te iubesc, Te iubesc, Te iubesc, Te iubesc.:Xlove struck:X
Oare cum ai reacționa dacă ți-aș spune că te plac?
Nu sunt perfectă. știu! Am o grămadă de defecte! Dar n-am obligat pe nimeni să mă accepte.
Nu vreau să uit nimic, indiferent de circumstanţă, căci fiecare amintire îşi pune amprenta pe viaţă.
Aruncă şi tu puţin pământ când o fi să mor şi prefă-te măcar că o să-ţi fie dor.
Mă gândesc că până la urmă in morţii ei, viaţa e frumoasă!
N-am uitat persoanele care m-au ajutat. Prietenii vin şi pleacă în voia lumii, dar asta nu înseamnă că nu-i am la suflet pe unii!
Rămâi aşa cum eşti acolo în lumea ta. Nu vrei să schimbi nimic, atunci nu mai schimba!
Păstrez două minţi într-una. Copilul din mine se ţine de şotii-ntr-una. Invincibili împreună, invizibil dar nu-i pierd urma. Pe el îl păstrez întotdeauna

| Ğعąήłηάßãã a răspuns:

De azi am un scop! Sa pun fericirea mea pe primul loc.straight face

A inceput printr'o gluma..id..un nr de tel..prostii..nu credeam k o sa vreau sa te vad in fiecare ziilove struck!
Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu!
De aia fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!
E asa de schimbata[love struck]. exact cum ai spus tu ca n`o sa fie niciodatawinking!
Si daca el n'o sa iti mai zica :"Noapte buna", si daca nici pe strada nu o sa iti mai zica:
"Buna", macar ai prietene care iti zic intr-una:" Fata, esti de 1000 de ori mai buna!