| georgyi a întrebat:

suntem pe 23 si vreau sa stiu cu ce se merge azi la colind?

Răspuns Câştigător
| BeHappyForMe a răspuns:

Eu zic ca de maine ar trebui sa mergi cu colinda dar faci cum vrei tu uite niste colinde pe care le-ai putea canta :
Steaua sus rasare
sus la poarta raiului
scoala gazda din patut
Mos Craciun cu plete dalbe
Buna dimineata la mos ajun
Domn, Domn sa-naltam

uite aici mai multe colinde cu versuri cu tot
http://www.versuri.ro/artist/mh_colinde.html

10 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Buna dimineata la mos ajun. happy

| ionika17 a răspuns:

Azi, nu merge numa maine si sambata.Cred ca se merge cu steaua, dar cred ca poti sa colinzi ce vreihee hee

| federerdinamo a răspuns:

Daca nu stiti mai bine nu comentatiwinking. Se emrge si astazi cu colindu, si se canta de obicei "DOMN DOMN SA-NALTAM", "ASTAZI S-A NASCUT HRISTOS etc" si se impart covrigi, dulciuri etc.

| elasexygagica a răspuns:

Cu buzunarele pregatite pentru a primi bani

| DonGiovanni a răspuns:

La noi in sud e o sarbatoare bobarnacii, maine dimineata mergem cu colindu. ne da covrigi mere etc.

| HaiTaci a răspuns:

Cu colindul se merge de obicei pe 24, dar ma rog.Pai,nu se merge cu ceva anume.Steaua si celelalte parca pe 27.Se merge cu colinde normalehee hee

| Zoelinda a răspuns:

Cu un colind

| Zoelinda a răspuns:

Sau mai multe

| Andreutza_5773 a răspuns:

Pai maine se duce cu colindu si du-te cu steaua si cu buna dispozitie

| georgyi explică:

Dar pe 24 cu ce se merge?