| eu372 a întrebat:

Surorei mele mai mici ii trebuie la scoala niste figurine din plastelina.Eu as vrea ca ele sa fie mai tari.Cum as putea face? Sa le pun la caldura sau la rece.Stiu ca Fimo se intareste la caldura, cu plastelina normala nu stiu.

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Iti recomand site-ul lor : fimo.com si cateva poze http://www.google.ro/......tp?/images
Caldura? Eu zic ca la racoare se intareste si se solidifica mai bine.Bafta!

| Cristina4Ever a răspuns:

Cu plastelina normala daca o tii la aer se intareste.iar daca face pete de sare freaco putin cu apa.eu lucrez cu plastelina ceritbig grin!