| gymgrinder23 a întrebat:

Buna TPU, aici un anonim curios. As fi vrut sa stiu ce ma sfatuiesti sa fac in cazul in care afli de la sora persoanei de care-ti place ca fata aceea vrea doar sa te cunoasca de la distanta fara ca ea sa se bage cu tine. Totusi, rade la glumele mele, ma cauta, am iesit cu ea de cateva ori, am incercat s-o abordez desi ea mi-a spus ca are pe altcineva si dupa tot ea il vorbeste de rau cu mine iubitul ei, omite contactul vizual, e timida, dar e respingatoare si enervanta uneori, ne tachinam, ne luam in brate, dar contact fizic, maxim ne tinem de mana. Ma simt ghinionist avand in vedere experientele trecute, probabil cea mai buna solutie, ar fi sa scap si de ea, dar totusi, as fi vrut s-o am alaturi, tu ce-ai face in locul meu?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din cele ce descrii te tine ca pe un fotbalist rezerva daca intelegi aluzia

"afli de la sora persoanei de care-ti place ca fata aceea vrea doar sa te cunoasca de la distanta fara ca ea sa se bage cu tine"

daca ai aflat asta, atunci treateaz-o cum merita, adica cu indiferenta, daca te cauta ii raspunzi in rest o lasi in pace

sfatul meu, doar daca nu va mai fi cu acel baiat intr-o relatie poti incerca sa fii cu ea, pana atunci nu

si inca ceva, ai spus " am incercat s-o abordez desi ea mi-a spus ca are pe altcineva si dupa tot ea il vorbeste de rau cu mine iubitul ei"

ar trebui sa iti dea de gandit caracterul ei, daca s-ar desparti de iubitul actual si ar fi cu tine...nu cumva la fel ar face si cu un alt prieten "de la distanta"? adica sa te barfeasca pe tine cu un altul?

deci ai de a face cu o fata mica de ani si lipsita de experienta in ale vietiiwinking

succes

| gymgrinder23 explică (pentru Simpatic):

Update, astazi, fata aceeea m-a sarutat dimineata asta, a cedat tentatiei, si intr-un final, prietena ei care inainte nu ma suporta pentru ca ii este frica sa nu o distantez de fata cu care m-am sarutat a inceput sa-mi vorbeasca frumos brusc, semn ca e predispusa la a face rau prin orice mijloc posibil. Ce sfaturi de a preveni diverse atacuri din partea prietenei ei precum, posibile incercari de capcane pentru santaj video, emotional etc. imi puteti oferi? Ma simt in pericol fata de prietena aceea si totodata as vrea sa stiu daca merita sa continui prietenia cu beneficii alaturi de fata aceea prima.

| Simpatic a răspuns (pentru gymgrinder23):

Este un triunghi amoros aici la voi
prietena ta asta care iti place are un iubit
mai are o prietena care crede ca o indepartezi de tine...
eu zic sa faci pace cu prietena ei, sa discuti intre 4 ochi doar tu si aceasta prietena a ei si sa ii explici ca nu vrei sa strici relatia lor doua!