| micutsaa a întrebat:

Am 12 ani si nu mi-a mai venit menstruatia inca din octombrie.In scimb,imi curge un lichid alb. PS:Nu am avut relatii sexuale.

Răspuns Câştigător
| MrsDraguttza a răspuns:

Mi-a zis mie cineva ca se numeste menarha
Adica prima data vine mai neregulat
Trebuie sa asteptam 6 luni paan se regleaza
Si nu iti fa griki
eu am 13 aniu
Si mie mi-a venit ciclu acum 2 luni dar de atunci nu mi-a mai venit si mie imi curge lichid alb
Stai linistita
Vorbeste cu maam ta, si tine mereu cateva absorbante in geanta
Ca sa fii pregatita
Dupa mai multe luni o sa vez9i ca o sa iti vina regulat
Daca mai vrei sa vb
ligia_ema

5 răspunsuri:
| xMădălina a răspuns:

Buna. E ceva normal, mai ales ca esti destul de mica. Poate dura chiar si 1 an si jumate pana cand se va regla nu trebuie sa te sperii. Pana atunci fii happy ca nu ai si povara asta pe umeriwinking.

| Enescu_Alice_1993 a răspuns:

Este normal sa-ti vina deoarece eu am auzit ca se numeste secretie si este normal si mie imi vine fiindca am 11 ani si mama mea mi-a luat absorbante discret pentru prospetine si sa nu-ti murdaresti chilotii!

| pissy97 a răspuns:

Iti dau un sfat intra pe www.noifetele.com acolo vei afla mai multe, poti sa iti faci un cont si ii poti pune aceasta intrebare anei care stie ce sa-ti raspunda! mult noroc!