| Diana13ioana a întrebat:

Buna,TPU! Am 13 ani si de o vreme mi-au aparut cosurile pe piept si spate ( pe fata am 2-3 dar multe puncte negre pe nas si nici cu alea nu stiu ce sa fac daca ma puteti ajuta cu un sfat ar fi perfect ).Mi-e rusine sa port bluze mai largi sa nu mi se vada cosurile sau sa merg la piscine cu colegele.Sanii au inceput sa imi creasca dar sunt inca destul de mici.Intrebarea mea este daca o sa imi treaca cosurile cand imi vine ciclul sau daca scap de ele mai tarziu?
P.S. :1. folosesc pudra de argila dar nu functioneza
2.Nu sunt grasa

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Ce pot sa-ti spun e sa nu le storci. Poti folosi o lotiune de la Farmec LARA, e foarte buna pentru tot felul de cosuri si costa doar 6-8 lei.

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Ms frumos :*

| Feelings14 a răspuns:

Nu le sparge! or sa se inmulteasca daca le spargi. e normal. e varsta. daca vrei sa scapi incearca zineryt. ajuta foarte mult. dar n-ai de ce sa-ti faci grijii, or sa treaca de la sine pe la 16 ani. succes

| Misteriosulboschet a răspuns:

Du-te la farmacie [Catena]si cumpara puritin de la iwostin e foarte buna crema.Mai cumpara si o apa termala.De obicei apar cele mai multe cosuri la ciclu.Ai putea incepe cu stoarcerea lor nu e bine sa le lasi asa. Apoi dati cu Cutaden[e o crema care face ca dupa ce storci cosurile sa le usuce ca pe niste bube apoi lielea sa revina la normal. Funda.

| Misteriosulboschet a răspuns:

Nu e deloc adevarat mitul ca daca spargi cosurile se inmultesc crede -ma stiu pe propria piele.E foarte dezgustator sa stai asa cu puroiul.

| Raresda a răspuns:

Cosurile trebuie sparte, ciclul vine pe la 14 ani