| Ana1234567123 a întrebat:

Am 13 ani si îmi place sa citesc.Pana acum am citit tot ce se putea si ce am crezut eu ca mi-ar place :I.L.Caragiale-Schite, M. Eminescu -povesti,si poezii,Charlotte Bronte-Jane Eyre ambele vplume, Jane Austen-Emma...Îmi mai dati voi niste idei? Îmi plac si carti de actiune dar nu am avut ocazia sa citesc prea multe...

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Eu una citesc carti polisiste, pentru ca imi solicita mult atentia si ma face sa gandesc logic.

Incearca cartile de Rodica Ojog Brașoveanu, o mare scriitoare romanca de carti polisiste.
Daca iti place, iti recomand sciitoarea mea favorita, Agahta Christie.

Daca iti place aventura poti incepe sa citesti Jules Verne, toate cartile lui sunt interesante.

| Ana1234567123 explică (pentru whatevernvm):

Chiar nu m-am gandit niciodata sa înecr romane politiste. mrs pentru
idee:*