| amdr001 a întrebat:

am 14 ani, clasa a 8a! ce obiective ar trebui sa urmaresc? stiu la ce liceu o sa ma dau, la acelasi care sunt si'acum, asa ca asta nu ma va preocupa, decat studiul pentru admitere clasa a 9a... dar pe langa scoala, invatat, familie... ce ar trebui sa ma preocupe, sa urmaresc, ce scopuri ar trebui sa ating?
FUNDA!

1 răspuns:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai la 14 ani cam astea sunt lucrurile care ar trebui sa te preocupe cel mai mult, daca spui ca inveti bine si ca deja stii la ce liceu o sa dai, ar trebui sa o tii tot asa, macar anul acesta care este cel mai important.Cand vei trece clasa a 9a, probabil iti vei face un prieten si te asigur ca preocuparile tale vor fi multe in acel moment.Sa arati bine, o sa iti pui intrebari de genul:"Unde este, cu cine este, de ce nu raspunde la telefon...etc".Deocamdata bucura-te de vacanta care ti-a mai ramas, de timpul liber si daca intr-adevar vrei ceva cu care sa iti ocupi tot acest timp liber, preocupa-te de moda, ai timp destul sa te documentezi despre haine..etc,iar in clasa a 9a vei fi o boboaca stilata!:* Bye!