| Conii25 a întrebat:

Sunt clasa a12a si peste cateva luni am bacul! Problema e ca nu prea am chef de invatat, cred ca din cauza telefonului deoarece stau cam toata ziua pe el. Stiu ca as putea sa invat mult mai bine, dar parca nu ma pot concentra. La simulare la romana am luat 8, dar nu m-am omorat cu invatatul, deci puteam si mai mult, asa a spus si profesoara. Spun ca as putea sa invat mai bine pentru ca in generala invatam mult mai bine si eu vad ca nu ma ocup asa mult de invatat cum ar trebui. Stiu ca nu am sanse, dar as vrea sa incerc la medicina (UMF Craiova), desi e cu mult peste nivelul meu, deoarece sunt pe profil industrie alimentara(liceu mai slab) si chimie nu am mai facut din clasa a10a. La biologie am avut anul trecut mediile 8 si 10, iar acum 9. Mi-am cumparat cartea pentru admitere si urmaresc niste lectii explicate pe Youtube prin care imi subliniez din carte ce e mai important, dar eu abia m-am apucat! Vreau sa icerc la medicina pentru ca e singura meserie care imi place si in care m-as vedea, dar m-am gandit cam tarziu. Intrebarea mea ar fi daca m-as apuca de meditatii la chimie si m-as pune serios pe invatat as mai avea timp sa recuperez?

2 răspunsuri:
| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Eu zic sa lasi telefonul mai ales inainte de a sustine examenul. Acum sa-ti raspund si la intrebare. Teoretic nu ai putea recupera la perfectie pentru ca fiecare lucru se invata la timpul lui indiferent ca ai bacul peste x ani, dar practic da daca cunosti un profesor care poate recupera totul pe intelesul tau..fii ambitioasa intotdeauna, daca te crezi capabila incearca, nimic nu e imposibil, totul trebuia croit de la examenul din clasa a 8 a, trebuia sa alegi un profil de stiinte, te pregătea mai bine, dar poti incerca si asa

| Nirgomax a răspuns:

Salut in locul tau as lasa telefonul si as pune mana sa mai invat cate ceva, nu mult Dar ceva ceva. ORICUM DUPA bac ai timp De telefon