| Tymcat a întrebat:

Buna TPU.Am 14 ani si am terminat clasa a 8-a.acum urmeaza examenele pe care sper ca le voi lua cu 10winking dar vreau la vara sa ma angajez. unde as putea sa gasesc asa o firma care sa angajeze la 14 ani? Sau cum ma apuc de imaprtit pliante/oferte publicitare? Dau funda :*

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În conformitate cu legislația în vigoare, numai după vârsta de 15 ani te poți angaja cu acordul părintelui sau tutorelui legal.
Tot la banii părinților trebuie să faci apel, ajută-i pe ei în treburile gospodărești ca să te "plătească" pentru activitățile prestate.
Pa, pa.

| Alinotssa a răspuns:

Nu te angajeaza nmn la 14 ani.imi pare rau sa te dezamagescsad.

| Tymcat explică:

Dar am nevoie de bani sad