| BiancaNumeOriginal a întrebat:

Am 14 ani si sunt fata. De Revelion vreau sa beau dar sa nu ma imbat. Un pahar de sampanie de fructe e prea mult? Imi puteti spune cat sa beau maxim? Am 1.65 si 60 kg.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa nu bei deloc alcool, pentru ca esti copil si ficatul tau nu poate inca procesa alcoolul!
Ce-ar fi sa bei niste suc sau un ceai?
Pune-l intr-un pahar de sampanie si bea-l ca si cum ai bea sampanie, doar ca este 100% mai sanatos si mai normal pentru un copilas de varsta ta!
Se poate face coma alcoolica si la varsta asta, mai ales ca nimeni nu stie cum va reactiona ficatul tau, la alcool.

| axeel02 a răspuns:

Poti sa bei si coniac sau ce se serveste la masa, dar incet.Nu prea conteaza inaltimea si masa ta. Bea incet si nu sari mai mult de 2 pahare mici.