| MariaIoana15 a întrebat:

Am 17 ani, fac 18 in Septembrie și ma gândeam in vara aa ma angajez undeva. Stau in constanta deci as avea mai multe posibilități. Este posibil sa ma angajeze cineva ca recepționera la vreun hotel? Mi-ar plăcea asta sau un fel de asistent manager, dar sincer nu cred ca ma angajează nimeni neavând experiențe. Ma poate ajuta cineva cu niște sfaturi? Dau funda! 'Multumesc

Răspuns Câştigător
| StefanStefan3000 a răspuns:

Parerea mea este sa te duci la un hotel sa vezi cum sta treaba ca receptionera sau asistent, gen ce face acea persoana ca sa prinzi si tu cat de cat. Cat despre experienta, spui ca vrei sa inveti si ca poti mai mult. Nimeni nu se naste cu un skill anume. (Documenteaza-te) Succes si curaj

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca receptionista nu, pentru ca nu ai nici o pregatire in domeniu si nici experinta, dar ajutor pe la bucatarie sau camerista, ai sanse foarte mari.
Ca asistent de Manager trebuei sa ai niste cursuri de management si sa stii ce faci, iar aici nici pe departe nu te apropii de cerintele unui asistent de director.
Incearca sa fii mai realista, ca la 18 ani, fara pic de experienta si fara pic de scoala in domeniu, nu poti pretinde munca calificata!