| Biankkkaaa a întrebat:

Am 170cm, fata-12 ani si toti baietii de la mine din clasa sunt mai mici de inaltime ca si mine si ma ironizeaza.Din experienta voastra pana la ce varsta mai cresc in inaltime?

2 răspunsuri:
| Aaxell a răspuns:

Nu ii baga in seama pe fraieri, acum sunteti mici, dar dupa cativa ani s-ar putea ca baietii sa ajunga mai inalti ca tine si sa incerce sa te abordeze smug Normal pana la 20 de ani cresti, dar daca acum ai depasit limita normala pentru varsta ta, in urmatori ani nu ai sa cresti in inaltime, doar ai sa te dezvolti, mai ales psihic. Oricum fiind fata, ai un avantaj, te poti uita la baietii mai mari ca tine cu vreo 2 ani, nu vad inaltimea o problema smug!

| Dy2000 a răspuns:

laughing.hey este normal sa creti. Fetele se dezvolta mult mai repede decat baietii. fetele incep sa creasca de la 11 ani pana pe la 18-19 ani; iar baietii, abia de la 15-16 ani, pana la 20