| andreeac15 a întrebat:

Buna,TPU,am fost îndrăgostită de un băiat 4 ani la care am fost împreună cu el 6 luni și mi-a adus suferință, de curând mi-a spus doamna psiholog sa-mi caut sufletul pereche sau persoana potrivită. Dupa 14 februarie cand spuneam ca nu mai vreau dragoste toata viața mea, m-am indragotit fără să vreau de un coleg de la mine din clasă, Horia, am început să mai vorbesc puțin cu el si este distant in preajma mea, mă ignoră și vreau sa va spun că mă miră faptul că am gasit persoana potrivită in clasă mea.Suntem aceeași persoană, avem aceleași interese și calități comune. Faza e că nu mă place persoana potrivită cu toate ca abia vorbim.Ce sa fac? Sa-l uit? Vreau un sfat va rog din suflet, pentru prima oara simt ca viata tine si cu mine.

Răspuns Câştigător
| UnDiavol a răspuns:

Spune-i ce simți pentru el cu Adevărată mergi la el cu curaj spune-i dacă nici atunci nu se lega nimic sa fi fericita happy

16 răspunsuri:
| andreeac15 explică (pentru UnDiavol):

Dacă nici persoana potrivita o sa ma faca sa sufăr, chiar sunt ghinionista, pe bunerolling on the floor)Mersi

| Floridori a răspuns:

Daca sentimentul nu este reciproc, atunci nu este persoana potrivita.
Vezi daca si tu esti persoana potrivita pentru el.
Nu esti la piata sa iti alegi produsul potrivit si sa il iei acasa.Intr-o relatie este vorba de doi, de reciprocitate.
Numai bine!

| andreeac15 explică (pentru Floridori):

Faza este ca el se ia dupa colegi sa creada ca sunt o ratată, care oamenii ăia imi fac rău din adins.Am schimbat 2 vorbe face 2 face si ne înțelegem foarte bine.Tin sa mentionez ca eu analizez situatia si am pus în balanță tot si asta imi rezultă că este un băiat potrivit pentru mine, acum sa l cunosc mai bine, nu stiu.Mersi pentru sfat!?

| Floridori a răspuns (pentru andreeac15):

Atunci mult succes!
Numai ca trebuie sa ai grija si sa nu te arunci cu capul inainte.Asteapta sa va cunoasteti mai bine si sa vezi daca chiar va potriviti si vrea si el ceva cu tine.
Numai bine!

| andreeac15 explică (pentru Floridori):

Da,asa o sa fac! Numai bine!:**

evenso
| evenso a răspuns:

Daca nu te place, nu forta lucrurile. Asta e, treci mai departe. Ai timp bereghet inca.

| andreeac15 explică (pentru evenso):

Ai dreptate

| UnDiavol a răspuns (pentru andreeac15):

Nu exista ghinion happy și sa iubești cu forța nu exista

dacă iubești cu Adevărată lași liber sa fie fericită

| andreeac15 explică (pentru UnDiavol):

Da,dar până si cand gasesc persoana potrivita sunt refuzată, alții ar vrea să fie cu mine si pe care îi plac eu nu.

| Apokales a răspuns:

Pare ca este a doua oara cand viata tine cu tine, va tine si a treia oara cu siguranta. Asta daca nu ai un plan sa-l constragi sa te placa. Ii rapesti mama sau ce? happy

| andreeac15 explică (pentru Apokales):

Hahahaha,mersi pentru com, nu o sa constrâns pe absolut nimeni sa ma placa, oamenii de calitate vor rămâne întotdeauna indiferent de situație.Si eu cred la fel ca tine cu fiecare.Seara frumoasa...

| tzionut a răspuns:

Andreea draga. Cu parere de rau iti zic ca pierzi timpul. Daca horica are aceleasi pasiuni comune cu tine nu inseamna si ca este persoana potrivita tie, sau ca e atras de tine.
Parerea mea e ca te indragostesti prea repede de oricine iti acorda atentie.
Sfatul meu e sa nu te arunci cu capul inainte ca te lovesti de pragul de sus, apoi il pupi pe cel de jos. Invital dupa ore la o plimbare prin parc in drum spre casa si comunicati. Continua sa faci asta cateva saptamani, abia apoi il poti intreba daca este atras de tine, si daca isi doreste o relatie alaturi de tine.

| andreeac15 explică (pentru tzionut):

Ionuț draga, nici nu poti să-ți dai cu parerea despre o persoana daca o cunosti, nici nu vreau sa mai fac această greșeală să mă arunc cu capul.Mersi,asta am sa fac.

evenso
| evenso a răspuns (pentru andreeac15):

Stiu, multumesc.

| Louissa a răspuns:

Dacă nu te place cum poți sa spui ca e persoana potrivită?

| Adry05 a răspuns:

Crezi tu că sunteți aceeași persoană din moment ce nici nu vorbești cu el și nu-l cunoști cu adevărat laughing ce vezi tu e o proiecție pe care ți-ai făcut-o în cap despre el