| andreeac15 a întrebat:

Bună TPU...Mi a plăcut un băiat cu 2 ani mai mare decât mine 3-4 ani și am fost împreună cu el in clasa a 9 a.Nu era persoana potrivită asa ca ne-am despărțit, nu a mers.Am discutat cu un psiholog al școlii și mi-a spus sa fiu mai atentă in jurul meu, sa mi gasesc persoana potrivita sau "sufletul pereche", nu cred în ele.In fine.Am zis să fiu și după ce am inceput liceul, fix dupa ziua îndrăgostiților, m-am indragotit de un băiat fără voia mea deloccc.Am vrut sa l cunosc,sa i observ personalitatea,interesele,cum e el ca baiat,cum se comporta cu restul chiar dacă noi nu ne vorbeam aproape deloc,am observat ca fix aceeași personalitate ca a mea.E deștept,educat si cu o cultură generală foarte bună, asta cautam la un băiat, persoana potrivită pentru mine.Și el nu ma place.A fost întâmplător sau nu faptul că m-am îndrăgostit de el fără să vreau? Oare am sanse sa i placa de mine daca ma cunoaste mai mult? Ce sa fac?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să acționezi. Caută sau provoacă situațiile în care ai putea să îl întâlnești.

| OanaDD a răspuns:

Important e sa fii cum esti tu. Sa nu te schimbi artificial pentru el deoarece apoi se va vedea asta si nu va fi ok.
Discuta cu el, spune-i-i ca il placi. Nu sta asa sa te stresezi.
Pupici!

| andreeac15 explică (pentru OanaDD):

Mersi mult de tot!❤