| IoanaPuppy31 a întrebat:

Am mai pus o întrebare de genul asta dar țin să vă ascult sfaturile. Am inceput sa vorbesc cu un băiat și fără să vreau m-am îndrăgostit de el. El este deja intr-o relație la distanță, însă noi vorbim. E băiatul perfect, are toate calitățile. Nu vreau sa renunț la a încerca sa il fac sa simtă la fel. Habar nu am, poate și-a dat seama după cum vorbim că îmi place de el fiindcă mi-a spus. Ce sa fac? Am o șansă? Credeți că am să ajung vreodată sa il fac sa simtă la fel? Oare o sa se despartă de fata respectiva. Vreau răspunsuri lungi. sad

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna!
Numai perfect nu e,nici nu exista.
Poate perfect cu exceptia unor imperfectiunii.
Revenind la subiect,voi doar vorbiti,el inca nu tia marturisit nimic.
Tu doar speri si incerci sa-l faci sa simta la fel,asta din cele spuse de tine.
Poate tine la fata respectiva,poate o sa fie si cu tine, poate urmeaza si a treia fata intr-un viitor apropriat.
E mai bine sa-l lasi, daca nu intelegi acum cum sta treaba, vei intelege cand intr-o zi, sau urmezi sfatu lu Vasilescu si vor creste semnificativ sansele!
Succes

| Vasilescu_Florin_1991 a răspuns:

Dai *** si sta cu tine!winking

| corbulalbrosu a răspuns (pentru IoanaPuppy31):

Florin are perfecta dreptate. Atunci cand ai intentia de a-l prinde definitiv pentru a ramene in mod sigur al tau, trebuie ca pe langa "momeala" folosita deja sa-i oferi in mod efectiv real acel "delicates" strict necesar pentru a putea si macar spera ca dorinta ta se va realiza. big grin

| erfweeagedg a răspuns:

Dar nu te gândești că poate și fata aia cu care el are deja o relație îl iubește și pune suflet în relația lor? Cum poți să ai o așa gândire cică *Oare o să se despartă de fata respectivă?*
Măi fetițo, știi cum se numesc femeile care fac asta? Îți spun eu, curv/e, panarame! Niciodată în viața ta să nu încerci să-ți construiești fericirea pe nefericirea altuia, că o să-ți meargă ca dracu în viață și te va bate Dumnezeu. ca să nu mai spun că o asemenea gândire doar o femeie limitată poate să aibă.
Fă tot posibilul să-l eviți pe acest băiat de acum înainte, pentru că e foarte posibil ca el să nu vrea ceva serios de la tine, ci doar să profite de tine. Iar în cazul în care tu îi vei ceda având impresia că el te iubește pe tine, s-ar putea să fii dezamăgită mai târziu și o să te simți ca o cârpă pentru că tu ai avut tupeul să te bagi între două persoane și să rupi o relație în mod voit; o relație în care cineva a pus suflet...