| ExtraSakadat a întrebat:

Buna TPU :*.
Am nev. de ajutor >:".
Ce porecle stiti pentru. numele Andreia, Deea sau Adda happy
Funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Aleeeeeeee a răspuns:

Deea e derivatul de la numele Andreea.

Porecle pentru numele Andreea :

Deea

Dede

Dee

Deiiu

Deiiutsa

Ande

Andreiiutsa

Andru

Deeu` love struck

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Andreea
andy, andu, deea, deutza

adda
ade, adutza

sper ca te-am ajutat love struck

| EllaGirl97 a răspuns:

Andre
Deea
Deutza
Didi
DeDe
Deeia
Dee
Dii
Dodo
Anda
Ada
Aditza

| protopopicitorescovici a răspuns:

Andre, De si Ade Imi dau funda te rog ca am putinebig grin scuze numai daca vrei ti-as da si eu numai daca ai raspunde la o intrebare de-a mea...big grin

| problematic a răspuns:

Porclele nu trebuie sa tina cont de nume. Nu neaparat.
Aspirina (daca e bolnavicios)
Axion (inamicul grasimi, slab/a)
Creata, Pitica.
Deea - DeeDee (Didi)

| jACKiLLdARK a răspuns:

Dupa cum spunea si problematic, poreclele nu tin neaparat de nume. De exemplu, mie majoritatea prietenilor imi spun "Gica", cu toate ca nu are nicio legatura cu numele meu. S-a intamplat sa imi placa reclma de la Budai Beer, si asa mi-a ramas!tongue
Aaaa...inca ceva: porecla ar trebui sa iti fie data de altcineva, nu sa ti-o gasesti singur/a. have a nice day!big grin