| DdAndreea a întrebat:

Am nevoie de ajutor >:". As vrea sa o conving pe mama sa ma lase in tabara in Sibiu. Dar ea zice NU deoarece, vede tot felul de cazuri la televizor. Asa este, nu o contrazic, trebuie sa fie ingrijorata dar nu asa de tare. Pur si simplu exagereaza. Nu stiu cum sa o conving. Ea imi propune sa mergem impreuna cu familia la Sibiu dar eu vreau sa merg cu prietenii mei. Sunt clasa a 6 -a si pana acum nu am mers niciodata in tabara. In clasa a 3-a mi-a spus ca ma lasa in clasa a 4-a. In clasa a 4-a mi-a spus ca ma lasa in clasa a 5 a, in clasa a 5 -a mi-a promis ca ma lasa in clasa a 6 -a, iar acum nu ma lasa! straight face

Am nevoie de ajutor. As vrea sa o fac sa inteleaga ca nu trebuie sa fie chiar asa de ingrijorata.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| marculescumihai a răspuns:

Sper ca nu te astepti la un raspuns SIMPLU ca nu va fi nici e departe asa.Cu UNII parinti pur si simplu nu poti sa te intelegi(crede-ma stiu cum e).Am fost in locul tau si am incercat tot ce mi-a trecut pan cap si nimic.Eu am reusit cu o cunostinta (pritene de familie) cu care am vorbit si a reusit sa-mi convinga parinti(pe vremea aia laughing ). Ideea e ca orice i-ai spune u nu o sa reusesti mare lucru.Are mai mult efect daca pui pe cineva mai in varsta(care probabil are copil si il lasa sa se duca in tabara aia etc)ca asa ai mult mai multe sanse.Comparatia merge de multe ori.(De exemplu:1 in tabara asta nu s-a intamplat niciodata nimic
2vine cu noi nu stiu ce profesor/adult in care poti sa ai incredere
3 doar ma cunosti ca stiu sa am grija de mine si sa ma distrez in acelasi timp
etc.)

1 răspuns:
| bebelusha_3823 a răspuns:

Spune-i ca totul va fi bine vor fi supraveghetori si tot felul de persoane maturebatting eyelashesspune-i sa sune si sa se asigure ca totul va fi bine si ca nu are de ce sa se ingrijorezebatting eyelashesfetita mamei incepe sa creasca:*