| oanaSS a întrebat:

Am nevoie de ajutor, prietena mea cea mai buna s-a lovit la sanul drept, adica a zgariat-o pisica i-a infipt ghiara in san. Nu o doare i-a curs putin sange atunci, dar exista riscul de a nu-i mai creste sanii sau a face vreo boalacrying Va rog..nu v-a bate-ti joc.raspundeti-mi cat mai repede. funda

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu consultă medicul de familie, să nu apară vreo infecție chiar dacă este doar o zgârietură?
Vor mai crește.
Pa, pa.

| dana90 a răspuns:

Trebuie dezinfectat corect incearrivanol si betadina apa oxigenata cu astea cureti si pui compresa cu rivanol sani cres nu are ce pati de la o zgarietura