| Lukasz a întrebat:

Deci m-am zgariat in timilia de la gard ca m-a impins un prieten si langa ea era o tabla ruginita am evitato dar m-am lovit de gard(nu stiu daca m-am lovit si in tabla)
Am o zgarietura, sange nu a curs dar ma doare cateodata cand merg si a trecut deja o zi m-am dat cu niste crema si mi-a mai trecut un pic.
Am nevoie de medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Hace a răspuns:

O sa treaca zgarietura, nu te mai panica. Dar daca stii ca te-ai zgariat si in tabla aceea ruginita, ar fi bine sa iti cureti rana foarte bine cu niste apa si dupa aceea sa dai cu putin spirt pentru a evita o eventuala infectie.

Numai bine happy

| andreeald a răspuns:

Daca zici ca nu esti sigur, ar fi bine sa mergi la medic sa faci un antitetanus.