| Andreeamaria05 a întrebat:

am nevoie de ajutor urgent! Locuiesc in Germania într-un oraș care are doar o școala.Si nu lecțiile sunt problema și acomodatul meu acolo nu prea mi-am făcut prieteni și nimeni nu prea vrea sa fie prieten cu mine, mulți și-au bătut joc de mine.Am ocazia ca anul viitor când împlinesc 13 ani sa ma duc la o școala cu un cămin unde sa fac școala într-un oraș mai mare.Imi doresc mult sa merg dar nu știu cum sa ii spun mamei și nu știu dacă o sa ma lase.Ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| IanaIana9 a răspuns:

Ar trebui să îi explici mamei tale așa cum este... faptul că ai fost victima celora, nu e bine, zii că te-au batjocorit și nu vrea nimeni să-ți fie prieten, că nu te simți bine aici și că nu e locul potrivit pentru tine, zi ceea ce ai pe suflet și te va înțelege, ești copilul ei și trebuie să facă să fie comod să înveți.