| mulinobianco a întrebat:

TPU.Am nevoie de opiniile Dvs.Cum intelegeti voi versurile"In aceeasi limba, toata lumea plinge, in ceeasi limba, ride un pamint. "?

3 răspunsuri:
| mulinobianco explică:

De-as invata in scoala l.romana, as fi cel mai fericit om.Serios vorbesc, am nevoie de opinii)

| Sofia08 a răspuns:

Asta nu e cumva tema pe acasa la limba si literatura romana? asa ceva ne-a dat noua ..sa scrim un comentariu pe baza unei strofe din poezia lui Grigore Vieru.big grin

| theionika a răspuns:

Pai din aceste versuri se intelege ca toti suntem la fel toti radem in acelasi fel si toti radem in acelasi fel.