| dolly20 a întrebat:

am nevoie de putin ajutor va rog : sunt la balul bobocilor si trebuie sa fac o sceneta amuzanta despre 2 indragostiti si sa o adaptez la o tema ( Romeo si Julieta, tigan si tiganca, tarani, pirati ), temele care le-am exemplificat in paranteza fiind luate de alti colegi de ai mei, iar eu nu stiu despre ce tema sa fac si nici de unde sa gasesc o sceneta, ma puteti ajuta va rog? Multumesc

1 răspuns:
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Dolly dear, ai cu cine face sceneta respectiva? daca da incearca sa joci ceva din Caragiale
http://www.romanianvoice.com/poezii/teatru/ilc-justitie.php