| Silvikaa a întrebat:

am nevoie de statusuri pentru suflet.' happy mersi anticipat.' :*

Răspuns Câştigător
| ionica56 a răspuns:

. Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte…

2. Dumnezeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti…

3. Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi!

4. Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus te-asi iubi!

5. Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga.

Am invatat sa visez. Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi.Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu Dar o accept asa cum este.

TotUl TReCE dAr tOtUl nu Se UitA!

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile or sa te impiedice sa vezi stelele!

Mi-e frica sa spun ca nu mai esti

In intuneric tu esti lumina care imi da viata!

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste c-ai scapat!

Tu poti sa te-ndoiesti de soare, de focul ce scanteie-n stea, de legile nemuritoare; Dar nu si de iubirea mea!

Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil

Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying

A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape

E atat de frig lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva te simti singur

Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine

Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte

Viata e plina de necazuri dar si bucurii……. asa ca incearca s fi tare cu fiecare pas.

Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.

Singura, fata in fata cu noptzile si cuvintele. te iubesc:X

Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca

Azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist

Sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

Status de tristete, nu mai cred povete… /status de tristete, gand de batranete…/ status plin de dor, ranile ma dor… /status plin de dor, iar nu esti amor

Iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma

Eu il bex pe prostut si asta nu realizeazasad

credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori

Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

Lacrimile spala inima ce-i rana.
Daca-o h sa va placa/sebi-o sa mai faca/le scot ca pe banda/ fac si la comanda.

Am invatat sa plang cu zambetul pe buze.

Caut cu o torta stinsa raspunsuri inghetate pe veci sad

Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde sa o pierzi.

Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…

Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

De ce esti trista? Cauta sa ai prieteni cu care sa treci peste aceste momente triste si vei observa cum viata o sa fie frumoasa.

7 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

A? statusuri pentru suflet.hmmm...
suflet

| pufoshenia_7680 a răspuns:

Cauta pe net laughing

| Nu a răspuns:

Http://inyourmind.wordpress.com/
Intra te rog pe blogul meu si citeste prima postare. Sunt sigur ca o sa te regasesti bine acolo.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *