| Tamyna a întrebat:

Buna TPU am nevoie de un raspuns urgent am de fc la lb romana o scrisoare cerinta este " te numesti cristian/cristiana leonte, ai absolvit clasa a VIII-a si ati petreci vacanta intr-o zona de munte la predeal."
- redacteaza o scrisoare de 15- 20 de randuri, adresata parintilor tai carora sa le povestesti o intamplare dintr-o calatorie de o zi facuta impreuna cu verii tai alina si george " please help funda!

Răspuns Câştigător
| doolce_5899 a răspuns:

Buna!
incepi asa:

Dragi parinti,

La Predeal este foarte frumos. Ieri am fost impreuna cu verii mei ( Alina si George ) intr-o expeditie pe munte.

continui spunand ca a venit si un urs si voi ati fugit si v-ati ratacit. dezvolti mai mult ideea asta cu ursul si cu ratacitul, descrii peisajul. Dupa aceea spui ca ati ajuns tarziu acasa, bunicii erau speriati, dar s-au bucurat cand v-au vazut.

P.S.: daca iti place ideea mea, Fundita!

1 răspuns:
| doolce_5899 a răspuns:

Am uitat sa zic ca la sfarsit de semnezi:

Cu drag, baiatul/fata vostru/voastra,
Cristian/Cristiana Leonte

P.S. : alegi numele Cristian daca esti baiat si Cristiana daca esti fata