| Mynni3 a întrebat:

Am nevoie de un sfat: la scoala eu vorbesc foarte, foarte mult si neitrebata iar din cauza asta toti profesorii imi fac observatii, as vrea tare mult sa ma abtin dar nu stiu cum sa fac asta. Eu sunt o fire mai vesela si cred ca din cauza ca ma plictisesc in ore fac asta, si cred ca acest comportament ma va afecta. AJUTORRRRR!happyhappy:d:d:d:d:d:

7 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Asta vine cu firea, n-ai ce-i face.
Trebuie să te controlezi şi să înţelegi că deranjează pe cei din jur şi deşi nu-ţi dai seama, te distrage şi pe tine de la lecţie.

| crazyblue a răspuns:

Gandeste-te la colegii tai. Ce prost se simt cand vorebesti numai tu. Poate si ei au idei pe care vor sa le impartaseasca dar nu pot de tine.Si e rusinos sa spui:"auzi, nu mai vorbi asa mult, ca vreau si eu sa raspund". Poate ti se face rusine macar un pic si data viitoare o sa ai retineri cand o sa deschizi gura/

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu te va afecta. Cu timpul o sa mai cresti oricum si vei avea alt comportament. Nu incerca sa te schimbi, stai linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai taci naibii din gura, mai mult de atta ce sa-ti zicem?
Cand vrei sa te abtii cu adevarat o faci, cand nu te abtii inseamna ca e doar imoresie ca iti doresti asta.

| MisFit20 a răspuns:

Da nu trebuie sa te schimb fi tu insa, dar in unele momente e bine sa te abtii, poti sa te controlezi daca vrei totul vine de la mansarda.

| miru20cmrecords a răspuns:

Nu stiu daca poti sa te abti dar nici noi nu putem.

| alexxalalala a răspuns:

Pai asta nu depinde de noi, ci de tine! Tu esti cea care trebuie sa te schimbi. Incearca sa te abtii si o sa fie mai bine! happy