| Benedic_Andreea_1998 a întrebat:

Buna Tpu..am nevoie si eu pentru ora de dirigintie niste glume, bancuri si ghicitori... Vreau si eu niste ghicitori, glume sau bancuri..Numai ca dirigamea nu vrea cu prosti...Chair am nevoie! Multumesc!

1 răspuns:
| H0p3r a răspuns:

De ce s-a inventat ciocolata alba?
Ca sa se murdareasca si negrii cand mananca.

De ce moare un neuron in capul unei femei?
De singuratate.

Cand cere un barbat mana unei femei?
Cand s-a saturat de a lui.

De ce are ciocanitoarea cioc?
Ca sa nu dea cu capul de copac.

Ce inseamna DACIA?
Daca Ai Cap Iei Alta.

- Cand sta o curca intr-un picior?
- Cand il ridica pe celalalt...

I. Care este cel mai periculos loc din lume?
R. Patul. Acolo mor 80% dintre oameni.

Î. Exista vreun medicament care elimina mirosul de ceapa?
R. Cum sa nu. Usturoiul.

I. Ce fac pestii cand sunt multi?
R. Bancuri.

- Dragă Bulă, am auzit că tocmai ţi-a murit soacra, sincere condoleanţe… Ai fost alături de ea în ultimele clipe? întreabă vecinul.
- Da, am fost…. Dar dacă te întreabă Poliţia să spui că eram cu tine.

- Care fluviu e mai lung: Prut sau Mississippi?
- Mississipi.
- Bravo măi Bulă. Cu cât este mai lung?
- Cu şapte litere.

În timpul celui de-al doilea război mondial, Bulă a fost întrebat:
- Ce te-a făcut să te înrolezi în armată?
- M-am înrolat din mai multe motive. Am vrut să-mi slujesc patria, am vrut să lupt contra fascismului, am vrut să construiesc o lume mai bună, demnă de eroii ei, dar motivul principal a fost că m-au înhăţat ăştia.

Bulişor îl întreabă pe tata Bulă:
- "Tati, într-o intersecție, cine are prioritate?"
- "În teorie, dreapta. În București, țăranul."

Bulişor găseşte 100 de RON în faţa geamului casei. Îi ridică şi îi bagă repede în buzunar. Un trecător:
- Ar trebui să îi predai la politie.
- Nu e nevoie, sunt ai mamei.
- De unde ştii?!?
- Tata spune mereu că mama aruncă banii pe geam.