| KarinaM a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutorul vostru. Pana maine trebuie sa fac un fel de sceneta dupa povestea Praslea cel voinic si merele de aur. Trebuie sa fac un proces prin care sa arat ca zmeii sunt vinovati de furtul merelor.Va rog din suflet sa imi trimite-ti prin mail o astfel de sceneta sau sa ma ajutati cu niste idei.Dau funda, multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Ivory a răspuns:

Vaai Karina ne-am nimerit perfectlaughing! In "scoala altfel" clasa noastra a facut un astfel de proces cu drogurile:Tutun, Alcool si Cafea.Personajele erau: cele trei droguri, procurorul(avocatul acuzari adica), judecatorul, avocatul apararii, aprodul si grefierul (cei care cheama vinovatii)..In scenariu poti pune pe zmei in locul drogurilor iar Praslea poate fi un martor.Astfel compui o sceneta de toata frumusetea.Procurorul le va pune niste intrebari mai iscoditoare zmeilor care vor cadea in capcana lui si astfel vor parea vinovati in fata juriului, care in final ii vor gasi vinovati. Sper sa-ti fie de ajutor. Funditssa e a mea?kiss*