| myru_6393 a întrebat:

Buna TPU am nevoie urgenta de ajutor :d care imi spune si mie cum sa pun parola la un folder? love struck mersi anticipat fundita + voturilove struck

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Foloseste WinGuard Pro Free de aici http://www.newfreeware.com/utils/176/
Bafta!

neluL
| neluL a răspuns:

@Gorillaz! Daca ai sters programul acela, folderul nu se mai deschide in veci! Este ca si cum ai avea un film descarcat in PC si nu ai nici un player care sa ti-l redea! Deci daca stergi programul cu care pui parola pe un folder acel folder nu se mai deschide niciodata!

neluL
| neluL a răspuns:

@Gorillaz In windows 7 nu este! La XP ai o optiune de a ascunde un fisier/folder! Altfel poti parola un folder cu winrar! Toata lumea are winrar in pc!

| Gorillaz a răspuns:

@neluL si am o intrebare, e un program pe care il instalezi, daca vrea cineva neaparat sa vada ce e in acel folder, nu poti sa dezinstalezi programul si dispare si parola? tongue

| Gorillaz a răspuns:

@neluL aa ca oarecum devine o parte din fisierele... programului, stergandu se, se blocheaza fisierul respectiv...deci iti pierzi datele :p teoretic n ar merge sa reinstalezi si sa mearga pentru ca informatiile precedente sunt pierdute si nu pot fi regasite.refacute. interesant dar riscant! la urma urmei la ce te ajuta sa nu vada nimeni un fisier daca tipul respecitv ti l poate bloca si nici tu nu il mai ai? mai degraba era mai bun cred un cod din windows adica sa iti apara ca trebuie sa scrii o parola dar fereastra care iti cere parola sa se vada ca e de la windows nu alt program dar nu stiu daca exista.