| Mexx99 a întrebat:

Buna TPU.Am niste intrebari in legatura cu dosarele care trebuie depuse la liceul la care o sa intru.
1) Ce trebuie sa contina acest dosar?
eu am primit : - foaia matricola ( cu adeverinta aia )
-o fisa galbena de optiuni ( care am completat-o si mi-a facut cu xerox acolo si mi-a dat-o inapoi)
-copie buletin
- voi merge luni sa imi fac o copie pe certificatul de nastere,legalizata
Mai este de ceva nevoie? Adeverinta medicala sau ceva?
Diriginta mea nici macar nu mi-a semnat fisa cu optiuni,iar eu am mers in alt judet si am avut probleme, nu am fost informata cu nimic legat de dosar.

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

De la scoala ta de provenienta ar fi trebuit sa ti se elibereze si o fisa medicala care este obligatorie!
Daca nu ai primit-o mergi la secretariat si cere-o!
Nu iti trebuie copii dupa buletinele parintilor. Cel putin nu acum, la inscriere.
Iti trebuie certificatu si buletinul in copii legalizate.
Cand mergi sa ceri fisa medicala poti merge cu copiile ( de la buletin si certificat ) si sa-i zici secretarei sa le stampileze ca sunt comform cu originalul, ca sa nu fii nevoita sa le mai legalizezi.
Iti mai trebuie un dosar si o fisa de inscriere, dar aceasta ti se va elibera de la liceu atunci cand mergi sa te inscrii.
A, da. Te referi la o adeverinta care atesta ca ai terminat 8 clase, nu?
Eu asa am primit, insa ma voi uita si in brosura de la IPJ.
Bafta!

| Mexx99 explică (pentru Sadop):

Multumesc pentru raspuns!

10 răspunsuri:
| SimonaSimona01 a răspuns:

pai trebuie sa te duci la doctor cu adeverinta care o ai de la scoala. Apoi trebuie sa faci copie dupa buletinul tau si al parintilor, certificatul de nastere(copie), foaia cu care ai mediile din clasa 1pana intra a8 a stiu suna ciudata dar asa am primit si eu de la scoala, 20 de coli albe si un dosar...

| Mexx99 explică (pentru SimonaSimona01):

Ce legatura are buletinul parintilor?

| Mexx99 explică (pentru SimonaSimona01):

Ce adeverinta de la scoala?

| SimonaSimona01 a răspuns (pentru Mexx99):

Pentru ca asa trebuie :-s.

| SimonaSimona01 a răspuns (pentru Mexx99):

Adeverinta care o ai de la asistenta de la scoala ..vine in fiecare clasa si le da ..pe ea scrie vaccinurile pe care le-ai fact 1-8 la scoala si iti trebuie si semnatura doctorului tau de familie

| Mexx99 explică (pentru SimonaSimona01):

Despre ce adeverinta de la scoala e vorba?

| Mexx99 explică (pentru SimonaSimona01):

Nu am primit nici o adeverinta de la nici o asistenta.In plus, am facut un singur vaccin in clasa 1. Din ce judet esti?

| SimonaSimona01 a răspuns (pentru Mexx99):

Vaslui si nu conteaza trebuie sa ai o adeverinta de la scoala.Ma rog nu stiu ce scoala aveti voi happy

| Mexx99 explică (pentru SimonaSimona01):

Sistem scolar romanesc avem!