| BingGBang a întrebat:

Buna tpu.Am o bluza crem si s`a patat de fond de ten, e destul de tare, imi place foarte mult, credeam ca se va duce la spalare si am bagat`o si la programu lung de spalare si nu s`a dus?straight face Mai pot face ceva sa-i indepartez pata?straight face

2 răspunsuri:
| khwewljewew a răspuns:

Petele de fond de ten se scot cu miez de paine folosind painea ca pe o guma de sters, sau pui direct pe pete Vanish sau Ariel şi apoi pui camasa in maşina de spălat.

| Miha14 a răspuns:

Poti sa pui Ariel lichid direct pe pata si il lasi cateva ore, dupa care vezi daca pata mai exista si poti sa speli bluza din nou. Ariel este foarte bun. Mie mi-a indepartat orice pata.