| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o colega care era cu un baiat care isi batea joc de ea,noi ii spuneam dar ea nu vroia sa ne asculte,acum a vazut si ea adevarul si e derutata, nu stie pe cine sa creada si ce sa faca! Ma puteti ajuta va rog un cateva sfaturi pentru ea!?

2 răspunsuri:
| Miranda27 a răspuns:

Eu cred ca daca tot s-a despartit de baiatul ala, poti sa o consolezi, poti sa ii spui ca uneori mai trebuie sa te asculte, si sa incerci sa ii castigi increderea, cand ii spui ceva legat de un baiat nesimtit, sau chiar un baiat "bun", sa te bage in seama. Puteti sa va duceti la un suc, fa-o sa creada ca acel baiat nu era unul potrivit pentru ea, daca nu o respecta, dar totusi, nu aminti asa de mult de baiatul ala. Asa daca mai intrati in discutie pe tema asta ii mai zici cate ceva, daca nu, nu insisti. Important este sa aiba incredere in tine si in ceilalti colegi care i-au spus ca isi bate jic de ea, nu neaparat sa fiti cele mai bune prietene, dar cel putin sa mai treaca si timpul, si totul va fi binewinking. cred. laughing

| Muresan_Filip_1996 a răspuns:

Spune-i ca tu ii vei fi mereu acolo pentru ea si nu ii spune ceva de genu ti-am spus eu sau ca trebuie sa te mai asculte daca este genu ala care nu ii place sa i se spuna ce sa faca happy