| Medeea_3616 a întrebat:

TPU!
Am o intrebare.De cateva luni ma doare capul(la 1-2 saptamani), insa DOAR partea stanga(simt ca explodeaza, ma doare groaznic.nu suport sa aud nimic, devin nervoasa)...
-de ce ma doare doar partea stanga?
-cum sa scap de aceasta extrema durere?
trebuie un tomograf ceva:-s?
Multumeschappy:*.[rasp. urgent, va rog.]

2 răspunsuri:
| Lucinca a răspuns:

Du-te fata la medic ca poate ai ceva grav. nu vreau sa te sperii dar poate ai o tumora nu stiu ce sati zic. in locul tau as merge la medic cat mai repede

| microsedd a răspuns:

Servus Medeea, este posibil sa durerea ta sa fie cauzata de mai multe afectiuni insa cel mai bine ar fi sa consulti un neurolog si de acolo o saiti zica daca este nevoie de tomograf sau alte investigatii, cel mai bine este asa fiindca eu pot sa imi dau cu parerea aici pe site ca este nevralgie de trigemen sau ca este de la curent sau sa inventez nu stiu ce tumori compresive sau mai stiu eu ce afectiune, pot sa iti mai zic ca poate fi de cauza ORL sau decauza stomatologica dar eu pot numai sabanuiesc aceste lucruri de aceea cel mai bine este sa consulti un medic adevarat (adica in carne si oase la un cabinet), pentru ca de pe site noi nu te putem ajuta foarte mult. sanatate