| mihaigeana1234 a întrebat:

Ma doare ft tare capul de 3 saptamani, am fost la doctor analizele mi au iesit ok iar la tomograf n am nimic. De cateva zile ma doare ft tare partea stanga in special urechea iar aseara am observat ca nu imi pot misca partea stanga a fetei, nici buza, nici spranceana nimic. ce credeti ca este asta? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Nu vreau sa te sperii sau ceva aceasta simptomatologie poate indica o eventuala semiparalizie care din pacate nu iti pot spune din ce cauza a aparut. Asa cum am spus este posibil sa ai ceva probleme cu urechea si de la aceasta sa ai aceasta semiparalizie. Eu iti recomand sa ajungi cat mai repede la un medic specialist ORL pentru consult.

4 răspunsuri:
| Ralux a răspuns:

Daca s-a ajuns pana aici, crede-ma, nu este de joaca. Cum a spus si utilizatorul anterior, nu vreau sa te sperii, exista si posibilitatea sa nu fie nimic grav, desigur, dar exista si posibilitatea sa fie. De aceea, iti recomand sa mergi urgent la doctor, indiferent daca ti-ai facut analizele, acum te vei prezenta cu alte simptome.
MAI BINE SA PREVII DECAT SA TRATEZI!
Mai bine te consulta acum, iti da un tratament decat sa mai astepti degeaba si sa se poata agrava. Daca te tratezi din timp boala nu va mai avansa, dar daca nu... va fi mai rau. Asa ca du-te de urgenta la doctor si mult succes, asteptam vesti! happy

| mihaigeana1234 explică (pentru Ralux):

Salut,tocmai am iesit din spital ai avut dreptate sa ma duc de urgenta la doctor. Multumesc de sfat! Acum sunt bine fac tratament happy

| iulian1302 a răspuns:

Salut! Daca din analizele pe care le-ai facut nu reiese ca ai avea ceva inseamna ca problema ta este de alt domeniu. Daca spui ca te doare in special pe langa ureche inseamna ca poti avea o afectiune pe cale ORL. Recomandarea mea este sa mergi la un consult de specialitate ORL pentru a vedea exact daca nu ai ceva probleme cu urechea si din aceasta cauza sa ai aceasta simptomatologie!

| mihaigeana1234 explică (pentru iulian1302):

Ok, atunci de ce nu imi pot misca partea stanga a fetei? buza, spranceana, obrazul?

| iulian1302 a răspuns (pentru mihaigeana1234):

Nu vreau sa te sperii sau ceva aceasta simptomatologie poate indica o eventuala semiparalizie care din pacate nu iti pot spune din ce cauza a aparut. Asa cum am spus este posibil sa ai ceva probleme cu urechea si de la aceasta sa ai aceasta semiparalizie. Eu iti recomand sa ajungi cat mai repede la un medic specialist ORL pentru consult.