| andreisergiu123456789 a întrebat:

Buna TPU am o întrebare la care nu i găsesc răspunsul.Am windows xp si nu reușesc sa mi fac sa meargă code::blocks-ul; de instalat il pot instala dar când fac sa mi ruleze codul in bara de jos scrie "You don t have a compilerr valid"! Desi in după instalarea code::blocks-ului îmi apare o fereastră în care scrie sus" to defect compiller". întrebarea este cum îmi instalez code::blocks pe windows șapte sa mi se compileze si sa mi ruleze! dau funda!

1 răspuns:
| T0T a răspuns:

Ori instalezi compiler separat ori faci proiect. Nu știi să faci proiect?