| claudiaclaudiatpu a întrebat:

Buna TPU, am o intrebare mai serioasa
Acum cateva luni m-am despartit de primul meu iubit, pe scurt m-a lasat pentru alta fatahappy (am suferit si inca o fac enorm)fata aia nu e din țara, e plecata in străinătate deci este o relatie la distanta.Doar ca in aceste cateva luni el a inselat o pe ea de foarte multe ori cu mine, si nu stiu daca sa ma duc sa ii spun si ei chestiile astea. Pt ca am foarte multe dovezi dar vreau sa stiu parerea voastra

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Mai mult suna a telenovela, nu intrebare serioasa.Baiatul acesta nu e de tine, lasa-l sa se distreze si vezi-ti de viata daca nu doresti sa sfarsesti din nou cu sufletul bucati.Si nu stiu cum sa-ti spun, cu siguranta mai exista si alte fete pe langa voi doua.Gandeste-te bine daca asta e ceea ce iti doresti, daca merita? Eu spun ca nu, meriti pe cineva mai bun, care nu joaca la doua maini. Oricum ar fi, in adolescenta relatiile nu tin mai mult de cateva saptamani.And then what?

3 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Fa ce crezi tu ca merita/trebuie sa faci. De ce ai nevoie de parerea noastra cand tu oricum o sa ii spui? Deja ne-ai spus ca ai "foarte multe dovezi" si ca gandul tau de a-i spune, e deja indreptat spre fapta.
Crezi ca daca cativa useri o sa te "mangaie pe cap" si o sa-ti spuna ca e ok ceea ce vei face, te va face sa te simti mai bine?
Nu mai cauta justificari si asuma-ti faptele pe care le vei face sau pe care le-ai facut.

| claudiaclaudiatpu explică (pentru StoicAnalysis):

N am zis ca i zic am spus ca am dovezi doar(in cazul in care i as spune si nu m ar crede, pentru ca e fiarta dupa el si nu l ar crede in stare sa o insele)

| Robert2526 a răspuns:

Da,spune-i. Bafta!