| Madda a întrebat:

Am o intrebare straight face. Taicamio mi-o parola laptopul. Si am nevoie sa aflu parola neaparat sad. Nu ma lasa prea des pe el daca-i parolat. Si taicamio este plecat aproape toata ziua happy. Cum pot sa aflu parola. cu parola bagata si laptopul deschis? HELP ME PLEASE sad
Funda + Vot + ce vrei tuhappy.

1 răspuns:
| ELCapone a răspuns:

Deci de obicei nu imi plac cei ca tine 1. Vreti totul mura-n gura si 2.nu cautati si voi pe renumitul www.google.com in fine dar pentru ca vrei sa fi ajutat iti dau cateva sfaturi Încearcă următorul truc:
1. Pornește computerul
2. La momentul în care trebuie să alegi userul, apasă de 2 ori CTRL+ALT+DELETE
3. Pe ecran va apărea Windows LogOn
4. Încearcă să te loghezi folosind userul "Administrator" (fără ghilimele)

Dacă până aici totul a mers bine, poți intra în Start -> Control Panel -> Users pentru a-ți reseta parola.;)

Dacă acest truc nu a funcționat, îți poți recupera parola folosind un CD pe care ai Offline NT Password & Registry Editor ( http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/ ). Totuși, nu iți recomand să apelezi aceasta metoda dacă folosești EFS Encryption - toate fișierele ecriptate vor deveni imposibil de citit și le vei putea recupera doar amintindu-ți vechea parolă!

Succes! :)