| Anonim8789 a întrebat:

Bună TPU am o intrebare, vreau sa îmi comand niște haine de pe shein dar nu știu ce mărime imi va fi mai buna. Vreau sa cumpăr o pereche de Baggy jeans si un hoddie, sunt băiat și am 1, 78 si 70-75 de kg îmi puteți spune ce mărime s-ar potrivi mai bine? M, S, L sau XL

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Marimile nu sunt doar in functie d einaltime si kilograme ci si de tipul de corp pe care-l ai, de forma oaselor a picioarelor samd.

| dullcat a răspuns:

Buna.Marimea ti-o alegi in functie de dimensiunile tale.Cauta un tabel sau ceva indicativ fiindca blugii nu se masoara cu S, M, L etc. ci cu marime talie/lungime.

| Anonim8789 explică (pentru dullcat):

Well. Chiar îmi pare rău de acei oameni și nu merita tratați asa dar poate voi suna rău. Nu am posibilitatea de a lua haine din alta parte, hainele de pe shein sunt ieftine si nu îmi permit sa îmi cumpăr din alta parte, îmi e mila de acei oameni și înțeleg de ce ar trebui sa nu comand dar. Sunt foarte ieftine yk

| dullcat a răspuns (pentru Anonim8789):

Hmm, ma indoiesc ca sunt chiar atat de ieftine.Plus, ieftin inseamna de cele mai multe ori de calitate indoielnica sau foarte proasta. Daca vrei neaparat nou, cu siguranta e aceeasi marfa la magazinele chinezesti obisnuite si vezi macar cum arata, cum se simte materialul, cum e cusuta piesa, poti proba.Pe net toate arata bine, cuz marketing.Te incurajez sa arunci un ochi si pe la magazine second hand daca nu esti familiarizat cu ele, mie asta mi se pare solutia cea mai ok din punct de vedere financiar si o practic de multi ani.Acum na, depinde si de oras. Unele sunt mult prea scumpe, altele nu ofera nimic pentru cativa lei.Trebuie si ceva noroc, insa cand gasesti cateva ok te prinde repede. laughing Dar da, apreciez oricum daca ai aruncat un ochi pe ce am trimis.

| User123666 a răspuns:

Noi nu aveam de unde sa stim