| anonim_4396 a întrebat:

happy Am o mare mare problema! De cand ma stiu am avut trac de public. Anul acesta m-am decis sa cant la balul bobocilor de la liceul meu. Am repetat in clasa in prezenta colegilor care m-au incurajat sa particip si totul a decurs perfect, insa la auditii m-am blocat. Pur si simlu simteam ca ma inec. La fel s-a intamplat si cand m-a pus diriginta sa cant. Nu stiu cum sa fac sa scap de trac sad Urmeaza niste olimpiade la muzica si chiar vreau sa particip. sad Stie cineva cum as putea trece peste?
Funda! :**

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

„Doar înfruntându-ți temerile le vei putea învinge." Înainte de a apărea în fața unui public mai numeros, cântă în fața părinților, a rudelor, a prietenilor și în fața TA. Te duci la oglindă frumos cu un tub de spray, o telecomandă și începi să cânți. Prima teamă pe care trebuie să o înfrunți este cea pe care o ai tu față de tine. Uită-te în oglindă în ochii tăi și reflectă asupra felului în care tu te vezi. Așa cum te vezi tu, așa de vor vedea și cei din jur. Este păcat să renunți la pasiunile, la visele tale doar din cauza unor temeri. Treci peste ele! Nu se sfârșește lumea. Încearcă să și interacționezi cu publicul când ești pe scenă, să te miști, să ai vocea încălzită, să bei niște apă plată înainte pentru că te va mai calma și cu siguranță vei fi pe deplin mulțumit/ă când vei vedea că nu ai renunțat și că publicul este mulțumit de ceea ce i-ai oferit chiar tu, că aplauzele ți se cuvin. Capul sus și mult succes. Doamne ajută

1 răspuns:
| doreal a răspuns:

Si eu am problema asta. Eu am avut problema la o sceneta. Ma fastaceam deoarece imi era frica de parerile altora. Rezolvare : Imagineaza-ti ca toti sunt urati si se afla intr-o cusca. Merge daca ai imaginatie. Daca nu doar inchide ochii si canta.