| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU
Am o mare problema si va rog din suflet sa ma ajutati
Culoarea mea naturala la par este satena, in urma cu o luna m-am vopsit castaniu inchis.Asa ar fi trebuit sa iasa dar a iesit negru.Astazi m-am decolorat si am cumparat o alta vopsea, e castaniu(pe cutie scrie ICED MOKKA).
M-am decolorat, dar nu a iesit cum trebuie.Acum am in par negru, portocaliu si la radacini putin blond

Intrebarile mele sunt:
1.De ce a iesit asa?

2. Daca as folosi vopseaua cumparata mi-ar iesii culoarea respectiva?

Daca nu ce as putea sa fac sa scap de culorile din cap, pentru a obtine intr-un final culoarea dorita?

Sau macar sa am din nou culoarea mea naturala

VA ROG MULT SA MA AJUTATI

1 răspuns:
| Tzelu a răspuns:

Pai a iesit negru pentru ca tu ai culoarea la par inchisa plus ca ai specificat ca si castaniul e inchis dei s-au combinat gandeste-te ca o bruneta de ex nu poate fi blonda din prima fiindca se amesteca culorile. Apoi daca prima data a iesit rau te-as sfatui sa nu il mai vopsesti tu singura si sa te duci la un salon ca aia stiu ce sa faca altfel risti sa iti arzi parul stiu ce spun ai folosit prea multe iar la salon sunt profesionisti si ei stiu cat si ce sa foloseasca ai grija ca iti strici parul.In locul tau as sari in masina cu o palarie ceva in cap si m-as duce direct la salon. Sper ca te-am ajuta si pentru binele tau sau al parului tau mai bine urmeaza-mi sfatul si spune-le sa iti recomande niste tratamente pentru par ca probabil ca l-ai "traumatizat"winking