| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o mica neintelegere si vreau parerile voastre, deci sunt cu o fata de aproximativ 5 luni, si nu stiu se pare ca s-a cam plictisit sau ak nu prea mai vrea sa mai fim impreuna, in ultimul timp nu o mai inteleg, nu stiu parca ma evita, ea m-a trimis intr-o seara un mesaj (am intrebat-o ca ke se intampla cu ea in ultima vreme)si in mesaj imi zicea ca a stat si s-a gandit si ca nu mai e ca la inceput nu mai simte acea chimie sau atractia aia fata de mine si parca, nu mai e asa indragostita da mi-a zis sa nu o inteleg gresit ca ea ink ma iubeste si ca se crede norocoasa ca sunt iubitul ei si chestii si nu vrea sa ne despartim, si ca in ultima vreme nici ea nu se mai intelege ca mereu se enerevaza pe mine si din kel mai marunt lucru pe akre il fac (de prekizat nu ii place sa o imbratisez sau sa o sarut de fata cu prietenii sau al scoala, doar acasa unde nu este nimeni)ke credeti ma mai iubeste sau nu? dupa voi...va rog rasp urgent fundabig grin(aaaa era sa uit la inceput era mai dragtza si nu era asa cum e acum)mersi

Răspuns Câştigător
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Eu sincer cred ca are pe altcineva.De obicei asa reactioneaza femeile/fetele cand isi inseala prietenul. Nu mai au chef de el dar nici nu vor sa puna capat relatiei pentru ca mai tin un pic la baiatul respectiv. Dar n-o sa mai tina mult. Daca nu te lasa sa o saruti si sa o imbratisezi de fata cu prietenii inseamna ca e timida( asta trebuie sa stii tu) sau ii e rusine cu tine. Poate o prietena de a ei o influienzeaza gresit si ii spune ca esti urat etc. poate pentru ca e geloasa. Sunt multe alternative. Incearca sa vb cu ea despre tema asta dar nu prin sms. Daca nu afli nimic contrect intereseaza-te pe la prieteni.Sau fa-ti un id fals, "imprieteneste-te" cu ea si intreab-o despre relatia cu "prietenul" ei.etc. Baftawinking

6 răspunsuri:
| kenny_2797 a răspuns:

Nu ma lasa sa fac alea de fata cu prietenii da acasa se poate orice, sunt in al 9-lea cer,si eu am banuit ca are pe altcineva,dar nu prea cred ca nu e genul de fata,ea mai mult e cu invatatura si sta mai mult prin casa(e retrasa) nu e firea care sa faca asa ceva, da totusi ea si-a pierdut iubirea pe parcurs sau ceva ca a zis ca ma iubeste da nu ca la inceput, e ciudat

| kenny_2797 a răspuns (pentru MyNameIsNotImportant):

Nu ma lasa sa fac alea de fata cu prietenii da acasa se poate orice, sunt in al 9-lea cer,si eu am banuit ca are pe altcineva,dar nu prea cred ca nu e genul de fata,ea mai mult e cu invatatura si sta mai mult prin casa(e retrasa) nu e firea care sa faca asa ceva, da totusi ea si-a pierdut iubirea pe parcurs sau ceva ca a zis ca ma iubeste da nu ca la inceput, e ciudat

| Ea12345 a răspuns:

Extrem de important, ce vartse aveti si ati facut dragoste impreuna pana acum? Pentru ca daca nu, si a e virgina, e posibil sa se simta amenintata si sa i fie teama, de aceea crede ca inca nu meriti sa faceti acest lucru si prefera sa renunte la relatie deca sa o faca.
Inca nu este pregatita.
Dar daca ai facut-o, atuncie greu de inteles.O femeie se ataseaza enorm de partenerul ei, mai ales dupa ce aceastia fac dragoste.Iar daca el e primul, atunci ea nu o sa l uite niciodata, deci e imposibil sa spuna ca,, chimia" a disparut.

| kenny_2797 a răspuns (pentru Ea12345):

Avem 13 ani, nu am facut asa ceva.

| Ea12345 a răspuns (pentru kenny_2797):

La 13 ani. e greu sa cred ca exista dragoste.E doar joaca.happy

| kenny_2797 a răspuns (pentru Ea12345):

De fapt avem 14, m-am incurcat >big grin