| aany0 a întrebat:

Am o mica problema... vreau niste statusuri mai noi de dragoste, indiferenta, prietenie. Mersi mult. Funda!:*

Răspuns Câştigător
| emma1love1u a răspuns:

Suflet de copil, lacrimi de adult si esenta tare, asta e fetita care te-a ridicat mereu in picioare puppy dog eyes

● Sunt doi indragositi care nu se intalnesc, Doua persoane despartite care se doresc, Doua suflete aflate la o rascruce, Doua lacrimi dar nici una nu mai curge! ♥

Ai primit tot ce-ti doreai, pentru ca ai tras din greu ca sa le ai! Sunt lucruri banale care te fac sa zambesti si sa ajungi fara sa vrei sa le iubesti!`; x

Cand iesi fara ea, nu te controleaza, nu te suna.Dar tu stii ca te iubeste, dar nu vrea sa ti-o spuna`love struck

Era o copila candva..Acum s-a schimbat din cauza ta! Acum gandeste altfel "pustoaica"! smug

Hei Tu happy Aminteste-ti clipele bune, aminteste-ti de mine asa cum mai cunoscut. Tine minte dragostea ce ne-a salvat de multe

ori; x

• Si ti-as pune intrebari multe dar stiu ca raspunsurile tale vor fi mereu cu "..." puncte, puncte oh go on

Când ajung să ţin la cineva e doar proprietatea meawinking

• Nu-ncerca sa-i minti acum ca ea e doar o oarecare.Cand ei stiu ca amintirea ei inca te doare! Nu o lasa sa plece, stii ca e singura care te-ntelege. Fa`o sa uite c-ai fost rece! oh go on

Eu vreau o şansă şi îţi promit că-n viitor o să uiţi ce-nseamnă să-ţi fie dor... Scapă de un clovn, uită ce-a fost el, E momentul să zâmbeşti din nou şi eu la fel…

Eu iti spun tu nu intelegi? Tu vrei sa ramai. Eu vreau sa pleci. Nu-ti vine sa crezi ca s-a terminat? Ai fost doar un capriciu. Si ti-am demonstratwinking

E si normal sa fiu asa,cand de la cei dragi auzeam in loc de sfaturi : "e treaba ta ce faci "

-Dar a spus ca este fericita pentru mine.
-Normal ca-o sa spuna ca e fericita si o sa falsifice un zambet,dar uita-te bine in ochii aceea, ai ranit-o!

Unde am fost eu, n-o sa ajunga niciodata. Iar daca crede asta, e o proasta;;]

Ai grija cum iti formulezi criticile, s-ar putea sa pici de prost.

Am uitat ce ti-am spus si cum eram inainte. N-am uitat sa te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte

Sunt unele persoane care-mi raman mereuu in suflet, oricat ar gresiii ♥

Se vede in ochii ei ca doar la el se gandeste :]

E bine sa stii ca nu poti sa fugi de tine.Si ca doar in filme actorii supravietuiesc printre ruine!

Continua sa faci pe proasta. Ca o faci Bine Tare! Esti prea mica pentru un joc atat de mare. Chiar daca-l ai langa tine.
Ramai doar cu resturi de la mine :*

Stai cuminte fata mea.Nu te mai ambala asa. Si ce daca te-a iubit? El tot la mine a venithee hee

-Mai esti suparata pe mine?
-Nu
-Esti sigura?
-Niciodata nu am fost suparata pe tine
-Dar ce aveai?
-Eram ranita

Parca simti ca nici nu mai poti.Si-ai incercat sa ii suni pe toti, dar toti de-acum sunt ocupati.S-a declansat reactia in lant, ai pierdut de la-nceput.Cand ai crezut ca timpul nu-i atat de scurt dar el e de fapt scurt si trece repede!

Si poate visele se fac bucati:
•Cand ai multiple personalitati
•Cand nu mai stii deloc de capul tau
•Cand nu distingi binele de rau
•Cand nu mai stii pe unde sa te-ndrepti
•Cand n-ai habar la ce sa te astepti
•Cand poate toate sunt la locul lor.Si parca totusi nu e locul lor

Dragostea e mai rapida decat un avion privat.Iti face in ciuda exact dupa ce a decolat.Si de intors e-al dracului de manevrat.Cand ai plecat mi-ai zis ca asta simti tu.

Hai sa lasam dracu soarta sa ne invete cum arata un steag alb intre doua fortarete.Ca sti ca fara incredere in schimb, totu merge in contra timp ca o piesa fara ritm.

Hai...sa golim paharul ca si asa e plin..ca si asa ne stim.Toate defectele cred ca ne tin pe loc, sentimentu-i reciproc.Tu pui tot pe foc si ma privesti ca pe un escroc.Eu nu mai te provoc, iar tu nu mai taci deloc.

Sec.Mai sec ca orice vin pentru ca poate acum te tin de mana, si peste un an sau mai putin ne trezim.Si nu mai stim de fapt cum sa ne ocolim.Ca de fapt noi doi nu mai suntem de mult in acelasi film happy

Fa mereu ceea ce simti. Nu-i asculta, fa ce trebuie sa faci mereu, iubeste lumea, iubeste viata iar in momentele grele mergi mai departe!love struck

Stiu ca te-a durut cand m-ai vazut cu altul. Te-am ignorat cand te-am vazut. Eu stiu ca te doaree, dar nu uita. Asa-i facut si tu. Cand ai fost cu ea day dreaming

Nu a fost singura, dar a fost prima care te-a fact sa tremuri, sa nu mai dormi, sa plangi si sa-ti doresti sa mori.Ai grija de ea, ca tot la tine vine, si orice face, face doar pentru tine :*

Mi-e dor de inocenţa ce caracteriza orice copil. Când faceam o prostie scăpam întotdeauna subtil! Mi-e dor de vechia eu aşa cum eram eu mereu!

Acum pot s-ascund fiecare lacrima ce-mi cade..pentru ca am crescut. Acum sunt mare.iar cateodata nu-mi permit s-arat cat de mult ma doare happy

Eu te voi ajuta să zâmbeşti şi să treci de orice dramă, te ridic şi te fac să începi iar, fără teamă!

Nu stiu ce sa spun! Nu stiu ce sa cred, de cand te-am vazut ma-ntreb : Ce naiba-i cu mine?! De ce-n fata ta ma pierd? :O
De ce inca ne mai iubim? De ce mai spun ce spun acum? Si la ce bun cand las in urma numai scrum? Si fum si tu pleci pe alt drum? Cand stiu ca inima mea ea a ta si ca tu n-ai sa mai fi a mea.Si mai ales cand stiu ca n`o sa mai pot iubi pe-altcineva
Promisiuni uitate, nepasate, Amintiri si vise destramate, Vorbe sincere ce au trecut pe langa noi.Imagini derulate cu noi amandoi.

Ti-ai cautat jumatatea printre multe.Dar majoritatea erau copile care se credeau "adulte".Tu vrei pe cineva jumate copil, jumate adult. Eu sunt jumate mai putin, dar jumate mai mult :*

Mi-au trecut atunci prin minte imaginile cand stateam pe bordura si ma strangeai in brate si-mi sopteai ca " chiar daca mi-ar mai place, n-as mai fi cu ea." Mi-au trecut atunci prin minte imaginile cand tu o respingeai, si ma sarutai de fata cu ea. Si-mi jurai ca eu sunt cea importanta

Acuma cauti melodii sa-ti aminteasca de noi. Iti pare rau ..si mie, da nu te mai vreau inapoi! :*

Da, se misca fain, chiar, te ameteste.Te face so visezi dar de fapt te amageste!

S-a intors cu spatele la mine si crezand ca-si pierde mintile, mi-a spus : "M-am indragostit de-o amintire!

Decat sa imi spui 1000 de minciuni frumoase, mai bine spune-mi un adevar dureros pentru ca te voi aprecia mai mult :*

Plec si nu-mi mai pasa. Las in urma mea, doar o promisiune falsa, ce am crezut in ea! Plec, dar nu-mi mai pasa. Las in urma
mea, doar o persoana falsa, ce din minciuni traia!

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant,numai minciuni.straight face

Nu mai sunt fata care viseaza la cai verzi pe pereti, tinand pernuta inimioara in brate, imaginandu-si ca-l tine pe el. Nu mai sunt fata care cand facea baie, scria pe clabuc numele lui. nu mai sunt fata care jura ca dragostea lui a fost adevarata si pura. Nu.

Si acum realizez ca n-a fost iubire. Iubirea nu e egoista. Iubesti cand vrei ca persoana iubita sa fie fericita. Cand faci orice ca ea sa fie bine. Iubirea nu se uita.

Iti mai aduci aminte cum ne-am cunoscut? Si cum ne bufnea rasu ca ne apropiam prea mult? Eu eram prea mica,tu erai pustan, eu eram cuminte, tu erai golan ♥

Sunt gata sa traiesc o alta viata,sa le arat javrelor o alta fata.

Mi-ai promis prea multe care stiai ca nu vor fi,dar pe-atunci totul era posibil, normal, eram copii!oh go on

Ma zaresti pe strada, te uiti la mine si ma sorbi din priviri. Amintirea mea te framanta iar constiinta ta e incarcata. Te uiti in oglinda si iti spui:"Ca ea nu o sa mai fie nici o fata happy

Ea e ca aerul dar te lasa fara respiratsie. Satena cu ochi caprui, sursa ta de inspiratsie!

Zarul a fost aruncat si riscul a fost acceptat.E jocul tau dar regulile sunt ale mele! devil

Viata e o carte deschisa, deschide-ti mintea, invat-o. O carte citita te ajuta sa te descurci altfel in viata.

Mi-ai cerut o sansa sa imi arati ca nu esti ceea ce pari si ti-am dat..doar un minut sa dispari! :X

Mi-e sila. Mi-e sila de tot. Lumea in care traiesc ma sufoca, ma scarbeste. Pana si tu, baiatul acela cu ochi blanzi si zambet cald, atat de familiar, ascunzi acea mediocritate si josnicie pe care o gasesti in toti!

Intodeauna exista 3 parti in fiecare poveste: adevarul meu, adevarul tau si adevarul.

Acum ne intalnim pe strada si imi zambesti..Pastrezi secretu-n tine, stiu ca ma iubesti...

Arata bine,dar e fata calculata care stie cum si unde sa te faca,stie cand sa rada,stie cand sa fie suparata,cand in ochii tai sa fie, SINGURA fata importantawinking

Nici sa nu-ti treaca prin minte ca nu-s cuminte! Am un suflet de copil, adu-ti aminte. Nu-l rani,pentru ca copiulul te va tine mintewinking

Nu mai cred in povesti. oricum povestea e clara. Cand interesele nu mai sunt,drumurile se separa!

Învăt să plâng fără lacrimi, să admir cu masca indiferentei pe chip, să sufăr râzând de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia să ofer indiferentă.

Nici cel mai bun machiaj nu are cum să-ti schiteze un zâmbet pe fată atunci când esti trist.

Poate-i timpul sa-mi fac bagajul sa plec, sa dispar în zare. Las în urma bucati din suflet culese-nspre maturizare.

Atat de proaste, aproape inculte..si totusi atat de multe rolling eyes

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa happy

Daca vrei lasam timpul sa decida pentru noi. pana si soarele apare dupa multe ploi!

Te-ai intrebat vreodata cate ai putea sa pierzi. Daca ma dai la o parte si nu ai sa ma mai vezi?

Ochii care te priveau candva cu atata dragoste, acum plang si se uita in alta parte pentru ca doare!

Esti cel mai frumos lucru ce l-am avut vreodata ..as vrea sa ramenem asa, sa nu ne certam niciodata!

Fi atent! Sa vezi cum doare, când o sa ma vezi nepasatoare!

Nu asa se termina toate povestile de iubire? Unul pleaca, celalalt ramane.Ramane prins in trecut, blocat intr-o iluzie pe care el o numeste "poveste de iubire".

N-o mai face pe dura, n-ai motive s-o faci
Amintirea-i inca vie, dar preferi sa taci si sa te prefaci happy

O fata isi dorea un inel.Dar baiatul ia daruit un ursulet.Nervoasa, fata arunca ursuletul pe strada. Baiatul a vrut sa mearga dupa ursulet dar a fost lovit de o masina si a murit.La inmormantare fata a imbratisat ursul, atunci ursuletul a spus :" Vrei sa te casatoresti cu mine?"
Ghici ce a gasit inauntru, un inel
.
"Buna!" Ar trebui sa spun "Buna", dar nu! Nu meriti nici macar atat pentru ca TU
ai distrus un peisaj plin de culoare.L-ai innegrit si doare, acum e fara soare.

Taci! Taci! Nu mai pot, nu se mai poate.S-a terminat, ADIO! O luam pe drumuri separate. wave

Mi-am dat seama de mult ca tie nu-ti mai pasa desi am crezut ca te cunosc cu adevarat.Am realizat prea tarziu ca demult m-am inselat...

Acum ca sunt fericita nu vreau sa mai stiu cine esti, nu vreau sa mai stiu cum zambesti, nu vreau sa te mai vad in fata mea.Asa ca dispari din calea mea si din viata mea!

S-a terminat de mult, nimic nu mai e ca la-nceputwinking

Spun ca plec tu imi zici "te iubesc"..Eu n-am de gand sa stau in preajma ta.Mi-ai facut prea mult rau ca sa mai pot sta. happy

Certuri, nervi multe se intampla intre noi dar nu vreau sa fiu eu cel ce va declara razboi caci cum se zice dragostea in final invinge ♥

A trecut mult timp noi doi ne-am schimbat,tot ce a fost frumos noi n-am uitat
desi au fost piedici noi am rezistat

Cand te-am cunoscut am intalnit ce am vrut, un suflet ca acela asteptam de mult
ai fost si esti totul pentru mine acum. ♥

Inima mea plange si nu vreau sa vada, nu vreau sa vada pentru ca nu intelege cum a trecut timpul si mie tot nu-mi trece

Ciudat, ca-n amintire totul pare un cosmar ca intr-un joc stupid fara nici un adversar happy

Impreuna am trecut peste soare, peste ploi
Azi nu mai exist eu, nu mai exista noi.

In sufletul ei te iubeste, dar nu-ti spune pentru ca ii este greu sa-ti vorbeasca, sa te priveasca in ochii sau sa te ia de mana si m-ai ales sa iti spuna cat de mult te iubeste.

funda? te rog