| Larisa_9449 a întrebat:

am o prietena am fost la gradinita impreuna si suntem si la scoala, noi avem o prietenie de 6 ani, deci va dati seama ce apropiate suntem, ea de curad este impreuna cu un baiat, si de cateva zile imi spune la tel, cateva cuvinte si gata pe mess vb cu ea, dar este si el la ea acasa cam asa se intampla de 2 zile, tot vine la ea acasa si cand vreau sa vb cu ea este el tot timpul prin preajma, astazi chiar de ziua mea am avut o discutie cu ea, si m-a facut si sa plang, nu vreau sa ne stricam o prietenie de atatia ani din cauza unei relatie sa zicem de o luna si ceva. CE as putea face? Dar va rog nu raspundeti la misto.Eu chiar tin la prietena mea, suntem cele mai bune prietene.

Răspuns Câştigător
| sashihy a răspuns:

Pai te-ai gandit ca poate ar fi bine sa o intelegi in legatura cu relatia ei? Poate ea chiar are nevoie de asta din partea ta.In loc sa ii zici ca sta mai mult cu el decat cu tine mai bine vorbeste cu ea si spune-i ca tu nu ai nimic impotriva cu relatia lor dar ai vrea sa te bage mai mult in seama.Si tu vei avea o relatie poate azi poate maine...nu se stie niciodata.Eu cred ca poate prietenul ei este putin cam gelos si nu prea o lasa sa vorbeasca cu prietenii.Dc nu ii spui sa stea de vorba cu el si sa ii zica ca tu esti cea mai buna prietena a ei si ca nu vrei sa stricati aceasta prietenia doar pentru ca ea vb mai mult cu prietenul.Ce zici daca ii propui sa iesiti toti 3 la o plimbare prin parc.Mai stati de vb incerci sa il convingi pe prietenul ei ca esti cea mai buna prietena a ei.Ma intreb daca in timpu asta el a inceput sa tina oarecum la ea? Pentru ca daca tine oarecum la ea o lasa sa fie fericita si sa vorbeasca cu cea mai buna prietena a ei.