| MihaiSDK a întrebat:

Am o prietena care s-a nascut cu o marfolmatie numita bot de iepure, insa ea a facut operatii si arata exact ca noi, normal.Intrebarea e cum sa o ajut? Toti rade de ea o porecleste iapurila si tot felul care e posibil.Ea mi-a spus de multe ori ca vrea sa se omoare.Cum sa o ajut? Ex cum s-a nascut : http://www.google.ro/......tp?/imgres insa nu mai arata asa! Cel mai bun funda!

Răspuns Câştigător
| MissDyDee a răspuns:

E imposibil sa ii ignore..numai ea stie ce e in sufletul ei cand se aude strigata asa..singurul mod prin care ea ar putea trece peste ar fi sa inceteze nemernicii cu vorbe de genul asta..Sa ii ignore si sa faca pe puternica e o varianta doar ca sa le demonstreze lor ca nu ii pasa...dar pentru ea tot dureros o sa fie...o sa se inchida in ea de tot si o sa planga prin orice colt va apuca.chiar imi pare rau pentru ea pentru ca stiu ce inseamna sa se rada de tine din cauza unor retarzi mintal!

2 răspunsuri:
| RawGrey a răspuns:

Ee... zii sa ii ignore pur si simplu asta e nah. nai cei face

| Irinaaa13 a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru prietena ta...Uni oameni sunt foarte rai si nu incearca sa se puna in locul ei, sa se gandeasca cum ar fi fost daca ei ar fi avut aceasta malformatie. Eu ii zic prietenei tale sa nu le acorde atentie si sa nu se simta jignita! Sa fie puternica si sa le dovedeasca oamenilor ca in ciuda acestui lucru este un om normal! Cand oameni rad de ea si o striga "iepurila" sa incerce sa se amuze ==> sa le dovedeasca ca nu ii este rusine! Mult Succes! happy