| danaluv a întrebat:

Am o problema am desfacut ceasul sa ii schimb bateria si am vrut sa ii intorc ceva la cifrele de pe ecran, nestiind cum se scoate chetita am tras tare de ea, s`a rupt. ce pot face? sam alt ceas si as vrea sa ii inlocuiesc tija si cheita aia dar nu stiu cum se scoate si la ceasornicar nu am cum sa ajung deoarece nu imi permite programul. HELP! se poate lipi tija de la cheita sau se poate inlocui? cum se scoate? (tin foarte mult la ceas e de firma si a costat foarte mult mi-are parea rau sa nu il pot face)

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

De ce te complici? Este o treabă de profesionist destul de delicată.
Cel mai simplu este să aştepţi ora la care au rămas indicatoarele ceasului şi atunci să-i cuplezi bateria. Nu cred că este nevoie să reglezi zilnic ceasul pentru a avea nevoie obligator de cheiţă.